Facebook Live Artık Masaüstü İçin Hazır

Kenan Aktürk

Facebook, akıllı telefonlarda vermiş olduğu hizmeti artık bilgisayarlar üzerinde de uygulamaya başladı. Akıllı telefonlar üzerinden yaptığımız canlı yayınları, artık bilgisayarımız üzerinden de yapabileceğiz.

Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar üzerinden yapılacak olan canlı yayınlar sayesinde daha kaliteli ve sağlam bir görüntü kalitesi elde edebileceğiz. Harici bilgisayar kameraları ve dizüstü bilgisayarların kendine özel kameraları ile canlı yayınlar yapılabilecek.

Canlı yayın özelliğini bilgisayarımızda görmek için, ana panel kısmına girmemiz yetecektir. Durum, fotoğraf ve yer bildirimi yaptığımızı panelin en altında canlı yayın ibaresini rahatlıkla görebiliriz.

Bu özellik, şirketlere ve oyun severlere de çok iyi gelecek. Şirketler, görüntü kalitesinin iyi olmasıyla daha ciddi toplu görüşmeler yapabilecek. Oyuncular için de olukça avantajlı olan bu durum, Gamer’leri etkileyecek. Çeşitli platformlarda oyun oynama videoları çekerek takipçi kazanmaya çalışan oyuncular, tanıtımlarını ve oynadığı oyunların anlatımını da bu yayın sayesinde bilgisayarları üzerinden rahatça yapabilecekler. Diğer platformlarda takipçi toplayan oyuncular, artık Facebook’ta da kendilerine bir kitle oluşturabilecekler.

Yorum yazın