HTC M7 İncelemesi!

Alp Ozcan

HTC, akıllı telefon dünyasında yepyeni bir modeliyle piyasaya çıkıyor. Her geçen gün daha üstün özelliklerle akıllı telefon üreten HTC firması en gelişmiş ürünü olan One X’ten sonra onu geçecek bir modelini üretti.

HTC M7, 1.7 Ghz 4 çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemciye sahip, ayrıca 2 GB RAM’i ile One X’i özellikleri bakımından geçmiş durumda. HTC M7, 4.7 inç ve 1920×1080 ekran çözünürlüğüne sahip olan ekranı ile yüksek bir performans sağlıyor. Akıllı telefonlar arasında en yüksek hıza sahip olan bu telefonda uygulamalarınızı ve oyunlarınızı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Grafik işlemcisi Adreno 320 olan telefonda oyunlarınızı HD kalitesinde oynayabilirsiniz. Telefonun en iyi özelliklerinden birisi de 32 GB gibi yüksek bir dahili hafızaya sahip olması. Telefonda işletim sistemi olarak Android 4.1 kullanılmış ve en son güncelleştirme olan Jelly Bean de yüklenmiş olarak geliyor. HTC Sense 5.0 da ürüne dahil edilmiş.

Akıllı telefonun arka tarafında bulunan 13 megapiksellik kamerası ile profesyonel çekimler yapabilirsiniz. Ayrıca 1080p kalitesinde HD videolar da çekebilirsiniz. Kameralı görüşmeler de artık her akıllı telefonda olduğu gibi bu modelde de düşünülmüş. Telefonun ön bölümüne 2 megapiksellik bir kamera da entegre edilmiş, bu basit kamera ile görüntülü görüşmelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Akıllı cihazların en büyük sorunlarından biri olan şarz dayanma süresi bu model ile biraz daha aşılmış. 2300 mAh’lik bataryası diğer akıllı telefonlara göre size daha uzun süre kullanım süresi sunuyor. Böylece telefonunuz ile daha uzun görüşmeler yapabilir, uygulamalarınız da daha fazla online olabilirsiniz. Telefon henüz piyasaya sürülmemiş olsa da ABD ile aynı zamanda Türkiye’de de satışa sunulacak. Piyasa fiyatı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Yorum yazın