GetContact Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kenan Aktürk

Geçtiğimiz haftalardan beri hem Android hem de iOS işletim sistemini bir hayli meşgul eden GetConcact, telefonlarımızı işgal etmeyi başarmıştı. İnsanların bizleri rehberine ne şekilde kaydettiğini gösteren uygulamanın, aslında zararlı yönleri daha fazla ön plana çıkmaya başladı diyebiliriz. Numaramızı ve hatta rehberimizdeki insanların bilgilerini belli bir platformda toplayan uygulama, doğal olarak bunları kullanıyor. Peki GetContact nasıl silinir, ne yapmalıyız?

GetContact Uygulamasını Neden Silmeliyiz?

GetContact uygulamasının öncelikle çok tehlikeli olduğunu belirtebiliriz. Çünkü uygulamayı indirip kurduğunuzda otomatik olarak numara bilgilerinizin sisteme aktarılmasını kabul etmiş oluyorsunuz. Bunun yanı sıra rehberiniz hakkında uygulamaya izin verdiğinizde de, rehberinizdeki tüm numaralar belli bir alanda toplanıyor ve bilinmeyen kişilerin eline ulaşıyor. Bu nedenle kesinlikle GetConcact uygulamasından hesabımızı silme işlemleri yapmalıyız.

GetContact Nasıl Silinir?

GetContact hesabını tamamen silmemiz için iki adet basit işlem yapacağız. İlk işlemimizde GetContact hesabımızı, ikinci işlemde ise rehber iznini tamamen silmiş olacağız.

  1. İlk olarak GetContact uygulamasını açın.
  2. Ayarlar sekmesine girin.
  3. GetContact Hakkında sekmesinden devam edin.
  4. Hesap Ayarları kısmına girerek Hesabı Sil seçeneğine dokunun.

Bu işlemlerden sonra numaranıza ait hesabınız silinmiş olacak. Sıra rehberdeki bilgilerimizi silmekte.

  1. Öncelikle http://www.getcontact.com/unlist adresine giriş yapalım.
  2. Açılan sayfadaki boşluğa kendi numaranızı yazın.
  3. Unlist butonuna basarak işlemi sonlandırın.

Bu işlemlerden 24 saat sonra, işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

Yorum yazın