Galaxy A8 İçin Nougat Güncellemesi Geliyor

Kenan Aktürk

Samsung Galaxy A8 kullanıcıları için müjdeli bir haberimiz var. Samsung’un 2016 yılında piyasaya sürdüğü yeni telefonu olan Galaxy A8(2016) Android Nougat güncellemesinin testlerine başladı.

Söylenenlere göre Samsung’un en güçlü Galaxy A serisi telefonlarından biri olan Galaxy A8 (2016) çok yakında Android 7,0 Nougat güncellemesini alacak.

Geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürülen Galaxy A8 (2016), satışa sunulmasından bir ay sonra Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini almıştı. Samsung eski telefonlarına 1 yıl daha güncelleme verecek gibi görünüyor. Bu haber kullanıcıları oldukça sevindirecektir.

Samsung, Android 7,0 Nougat güncellemesini Galaxy A8 (2016) için test ederken GFXBench’te sızdırdı. Daha önce bu benchmark uygulamasında Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6, Galaxy S6 edge ve Note 5 de Android Nougat ile çalışırken görüntülenmiş ve güncellemeyi almışlardı.

Galaxy A8 (2016) için Android 7,0 Nougat güncellemesinin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Ancak tahminlere göre yaz ayı içerisinde güncelleme OTA üzerinden indirime sunulur.

Bu güncelleme ile gelecek en büyük özellik şarj süresinde değişiklikler olabilir. Samsung firması güncellemenin nasıl daha verimli ve performanslı olur diye testler yapıyor. Testlerin hemen ardından da uzun süredir üzerinde çalışılan Nougat projesi, cihazlarda hayata geçirilecek.

İlerleyen zamanlarda Android 7,0 Nougat’dan sonra yeni çıkacak Android sürümünü güncelleme olarak alır mı bu konuda bir açıklama henüz yok. Nougat güncellemesini aldıktan sonra uzun zaman sorunsuz kullanabileceğinizi düşünüyoruz.

 

Yorum yazın