Android’in Ortak Kurucusu Kendi Telefonunu Üretecek

Kenan Aktürk

Android’in kurucu ortağı olan Andy Rubin kendi akıllı telefonunu çıkartma kararı aldı ve bu telefonu 30 Mayıs tarihinde sunacak.

Andy Rubin yeni aldığı şirketi Essential’ın üzerinde çalıştığı akıllı telefonu resmi olarak tanıtmak için çalışmalar sürdürüyor. Kısa bir zaman önce Essential, “Büyük bir şey geliyor.” Diye Twitter’da Rubin ve ekibinin olduğu bir fotoğraf paylaşmışlardı.

Hemen hemen 2 ay önce Rubin ve ekip arkadaşları ürettikleri akıllı telefon ile ilgili birkaç fotoğraf paylaşmışlardı. Fotoğrafta telefonun Samsung Galaxy S8 ve LG G6 gibi yuvarlatılmış köşeli ekranlara ve minimal bir çerçeveye sahip bir telefon olduğunu rahatlıkla görebiliyorduk.

Bu olayın daha sonralarında ise Google şirketinden Eric Schmidt bu telefonun Android işletim sistemi ile çalışacağını açıkladı.

Ocak ayında, Bloomberg raporlarına göre telefonun kenarları metal, arka tarafı ise seramik olabilir. Essential’ın raporuna göre cihazın şarj ve bağlantı noktalarının yetenekleri artacak.

Essential’ın resmi Twitter sayfasında şuan telefonla ilgili bir detay bulunmuyor. Telefonun kapak fotoğrafı olarak Rubin’in daha önceden hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafı kullanıyorlar. Firmanın logosunu ise Rubin’in Twitter hesabındaki profil resmini kullanacaklar.

Bu kullanılacak olan logo US patent and Trademark Office tarafından patentlenmiş. Söylemeden geçmeyelim Essential isimli Twitter hesabı, Rubin ve ortakları satın alana kadar bir kozmetik firmasına gitti.

Telefonun ne zaman çıkacağı ve başka bir bilgi henüz açıklanmadı. Açıklandığı zaman sizler için paylaşmış olacağız.

Yorum yazın