Facebook “Sosyal Ağ Araması” Servisi Kullanımda!

Alp Ozcan

Facebook geçtiğimiz günlerde Melon Park’ta bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlikte yepyeni bir servisini kullanıcılarına duyurdu. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg o gece yapılan etkinlikte “Sosyal Ağ Araması” servisini detaylı bir şekilde anlattı. Dünya devi Facebook’un ana ofisinde yapılan bu etkinlikte tanıtılan servis, bizlere arama motorunu andırıyor. Arama motorunda arattığımız gibi bu serviste de “İstanbul’da yaşayan arkadaşlarım kimler?” veya “Fotoğrafımı beğenen arkadaşlarım” gibi bir çok tarzdaki kelime de arama yapılabiliyor.

“Sosyal Ağ Araması” servisi aynı zamanda oldukça akıllı. Yaptığınız aramalarda, siz en çok kimlerle iletişim halindeyseniz o kişileri en üst sıralarda karşınıza getiriyor. Ayrıca bu servis ile birlikte sizinle aynı şeyleri beğenen kişileri hızlı ve kolay bir şekilde bulma imkanı yakalayacaksınız.

Bu servis şu an aktif olarak ABD kullanıcılarına açık halde. Facebook’u İngilizce olarak kullanan kullanıcılarına “beta” sürümüyle merhaba diyen bu arama motoru çok yakında tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Eğer ABD dışındaki farklı bir ülkeden Facebook’a bağlanıyorsanız “Bekleme Listesine Katıl” butonuna tıklayıp denemek için sıraya giriyoruz.

Yakın zamanda bu servis ile ilgili sizleri detaylı olarak bilgilendirmeye çalışacağız.

Yorum yazın