Altsegment Akıllı Telefon: HTC Desire U

Alp Ozcan

Çin firmalarından olan HTC, geçtiğimiz günlerde yeni modeli HTC Desire U isimli cihazını tanıttı. Alt sınıflara hitap eden akıllı telefon, HTC’nin klasik telefonlarından diyebiliriz. Tasarım olarak diğer cihazlarından hiçbir farkı yok diyebileceğimiz bir telefon…

HTC Desire U cep telefonunun özelliklerine bakacak olursak, uzunluk ve genişlik anlamında gayet ideal diyebileceğimiz boyutlarda görünüyor. 118.5 mm uzunluk, 62.3 mm genişliği bulunuyor. Ayrıca 9.32 mm kalınlıkta ve tam olarak 119 gram ağırlığında. Ağırlığı biraz fazla görünse de 4-inç büyük ekranı bulunuyor ve bu ekran 480×800 piksel çözünürlüğünde.  Ayrıca ekran kapasitif ekran özelliğini de taşıyor. Cihazın tasarımından donanımsal özelliklerine geçecek olursak, 1 GHz işlemcisi ve 512 MB ram kapasitesi bulunuyor. Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip olan telefonun 4 GB dahili hafızası bulunuyor. Ayrıca istersek microSD kartları ile hafızayı artırabiliyoruz. 1650 mAh değerine sahip batarya kapasitesi bulunuyor. Böyle büyük bir ekran için bizce çok düşük bir batarya tercih edilmiş. Şarjınız uzun gitmeyebilir. Telefonda ayrıca wifi ve yeni nesil bluetooth 4.0 bulunuyor. Hal böyleyken özelliklerin çok olması bizi sevindiriyor ancak bu kadar servisi aynı anda kullanmanız, bataryanızın ömrünü aşırı derecede düşürecektir.

htc-desire-u

HTC Desire U şu an Avrupa pazarlarına açılır mı açılmaz mı bilinmiyor ancak telefonun Mobil Dünya Kongresi’nde açıklanılması beklenmekte. Fiyat olarak 275$ düşünülen cihaz, orta değerlerde özelliklere sahip.

Günlük olarak aşırı telefon kullanmayanların tercih edebileceği bir telefon kıvamında. Sürekli oyun oynayacaksınız, internette takılacaksınız, telefon görüşmesi yapacaksanız bizce bu telefon size göre değil. Batarya değeri daha yüksek telefonlara yönelmenizi tavsiye ederiz.

Yorum yazın