Motorola Xoom İncelemesi!

Alp Ozcan

Cep telefonu sektörünün en büyük isimlerinden Motorola, tablet sektörüne girdiğinde büyük bir yankı uyandırdı. Tasarım konusuna mükemmel yenilikler getirilen Motorola Xoom bir tablet harikası…

10.1 inç ekran ve 1280 x 800 çözünürlüklü görüntüsü ile Motorola Xoom tablet piyasasında hatırı sayılır bir yerde. Ekranın dokunmatiği ise çok hassas, dokunuş esnasında hareketi algılıyor ve dilediğiniz işlemi direk gerçekleştiriyor. 730 gram ağırlığı ile bu işin atası iPad’le hemen hemen aynı kullanım rahatlığına sahip. 1 GB RAM’i ve çift çekirdekli 1 GHZ işlemcisi bulunmaktadır. Bu tür için seçilen isim ise tabii ki Nvidia Tegra 2. 32 GB’a kadar dosyalarınızı saklayabilir ve sonradan kullanabilirsiniz. Micro SD kart yuvası bulunan üründe hafıza yükseltmesi yapabilirsiniz. Film izlemek içinde en anlamlı çıkış olan HDMI ile tabletinizi TV’ye bağlayabilirsiniz. Bluetooth, wi-fi, bulunuyor lakin seçeneklere dikkat etmeniz gerekli. Motorola Xoom tabletin üzerinde Wi-Fİ yazısını gördükten sonra alın. Ölçüm ayarlarına yer verilmiş tablette oda ısısını bile ölçebileceksiniz. Önde görüntülü konuşmalar için 2 MP kamera mevcut, arkada ise 5 MP boyutunda auto focus ve LED flaş özelliği ile konulmuş. Hız bakımından harika bir cihaz olan Xoom, uygulamalar arasında donma yapmıyor.

Ve en güzeli Motorola Xoom içerisinde Flash desteği de bulunmaktadır. Kullandığı tarayıcıyı ise özel olarak geliştirmişler. Son hızlı bir şekilde internete bağlanabilirsiniz.

Yorum yazın