BMW X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW X7 Alınır mı?

Sıtkı Çolak

BMW X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW 7 Alınır mı?

Tüm dünyada ayrı bir hayran kitlesi bulunan BMW, 7 koltuklu SUV modeli BMW X7 ile yine dikkatleri çekecek. BMW bilindiği üzere Alman şirketi olmasına rağmen, bu yeni modelini tüm detaylarını Amerika Birleşik Devletleri’nde premium şartlar içerisinde üretecek.

İç tasarımında mavi ve gri tonlarına ağırlık verilen BMW X7 modelinin, 2019 yılının mart ayında çıkması bekleniyor. Yeni modeli ile daha çıkmadan ön sipariş almayı başaran BMW X7’nin orta düzeydeki paketlerinin bile 1.1 milyon TL fiyatla kullanıcılarına satılması bekleniyor.

BMW X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW X7 Alınır mı?

BMW X7 Genel Özellikleri

Lüks-SUV sınıfında yer alan ve rakiplerinin korkulu rüyası olan BMW X7,  en çok satan araç olmayı her zamanki gibi hedefliyor.

İç tasarımı ile farklı bir konfora sahip olacak BMW X7, tasarımı ile de adından fazlaca söz ettirecek. İç yaşamı alanında bayağı bir değişiklik yapılan model sayesinde hem sürücü için hem de yolcuları için kaliteli bir konfor sunulmak isteniliyor. 12.3 inçlik gösterge paneli iDrive 6.0 çalışırken, kişisel sanal asistan özelliği ise yenilikler arasında yer alıyor.

Aynı zamanda yeni model de kör nokta uyarısı, ön ve arka çarpma uyarısı, şerit takip sistemi olmak üzere son teknolojilere sahip olacak araç, fiyatıyla da dikkat çekeceğe benziyor.

BMW X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW X7 Alınır mı?

BMW X7 Teknik Özellikleri

BMW X7, 6 sıralı silindir motora sahip ve 3.0 benzinli motoru sayesinde 349 beygire kadar güç üretebilirken, 447 Nm Tork gücü üreten araç, tüm engelleri çok rahat bir şekilde aşabiliyor.

Çift turbo motor özelliği bulunan BMW X7, 0 km’den 100 km hıza 5,8 saniye gibi kısa sürede ulaşabiliyor. En yüksek özelliğe sahip modeli ise çift turbo motora ve 4,4 litre motor gücüne sahip olacak. En güçlü model ise o km hızdan 100 km hıza 5,2 saniyede ulaşırken, 462 beygir 650 Nm tork üreteceği güç üretecek.

BMW X7 modelinde yer alacak olan standart modeli için, 1375 litre bagaj hacmine sahip olacağı belirtiliyor.

BMW X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW X7 Alınır mı?

BMW X7 Fiyatı

2019 yılının mart ayında otomobil severlerle buluşacak BMW X7‘nin fiyatının ise başlangıç modeli için 75 bin dolar olacağı açıklanırken; ülkemizdeki fiyatının 1 milyon TL’nin üzerinde olması bekleniyor.

Yorum yazın