BMW 3.18D Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW 3.18D Alınır mı?

Sıtkı Çolak

BMW 3.18D Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW 3.18D Alınır mı?

3 serisi BMW’nin en çok tercih edilen modelleri arasında iken, bu seriye yeni kasaların eklenmesine de devam ediliyor. BMW 3.18D versiyonu yeni kasalardan biri olmakla birlikte hem BMW kalitesine sahip hem de tasarruflu araç modelleri içerisinde yer alıyor.

6 farklı donanımı ile karşımıza çıkan model, ilk olarak 2017 yılında üretilmiş. BMW 3.18d modeli 8 kademeli otomatik şanzıman özelliğini tüm araçlarında standart olarak sunarken, başlangıç modeli için belirlenen fiyat ise 214 bin TL’dir.

BMW 3.18D Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW 3.18D Alınır mı?

BMW 3.18D Genel Özellikleri

BMW 3.18 D modelinin genel özellikleri içerisinde yer alan ve BMW ile klasik hale gelen iki parça halindeki ön panjuruna ek olarak eklenen LED ön farları ile küt şeklinde tasarlanmış yan aynaları sayesinde dikkat çekmektedir. Stop grupları küçük olarak tasarlanırken, karoseri keskin görünüşü ile şık bir görüntüye kavuşmuş.

BMW 3.18D modeli iç kabin özelliklerinde kusursuz ve kaliteli bir işçilik hakim iken, sade tasarımı ile de her türlü zevke hitap ediyor. Klasik BMW gösterge paneline sahip olan araç, 3 kollu direksiyon simidi sayesinde daha rahat kullanılabiliyor. Ön konsolda bulunan tuşlar da ergonomik özellikleri ile dikkat çekiyor.

BMW 3.18D Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW 3.18D Alınır mı?

BMW 3.18D Teknik Özellikleri

BMW 3.18 D, 2.0 litrelik motora sahip olmasına rağmen sahip olduğu yalıtım nedeniyle iç kabine ses geçmiyor. 2.0 litrelik 143 hp 300 nmlik güce sahip olan dizel motoru sayesinde, herhangi bir çekiş sorunu yaşamazken, 0 km hızdan 100 km hıza 9,6 saniyede ulaşıyor.

BMW 3.18D, sert bir süspansiyona sahip fakat yine konforu sürücüleri için sunuyor. Sürücü her türlü yolda aracı rahatlıkla kullanırken, gelen darbeleri de çok az hissediyor. Ani fren gerektiren durumlarda hızı 100 km olduğu zamanda 38 metre mesafede duruş yapabiliyor.

Aynı zamanda aracın yakıt tüketim özelliğine bakıldığı zaman 100 kilometrelik mesafede 6,5 litre yakıt tükettiği görülürken, ne kadar yakıt konusunda cimri olduğunu da göstermiş oluyor. Bu özelliği ile de tasarımı kadar kullanıcılarının dikkatini çekiyor.

Yorum yazın