Apple’ den Beklenilmeyen Zam!

Baki Yüksel

Apple, bugün hiçbir duyuru yapmadan beklenilmeyen zam yaptı. Bu zam, ağırlıklı olarak iPhone’un ekranını dikkatsizçe kullanıp, ilgili göstermeyenleri ilgilendiriyor!

Gün geçtikçe fazlasıyla pahalılaşıyor. iPhone X, iPhone 8 ve Apple Watch Series 3 modelllerini tanıtan Apple, oldukça tepki toplamıştı. Fiyat etiketiyle ilgili sosyal medya üzerinden birçok capsin yapıldığı yeni modellerin ardından şimdi de sessiz sedasız zam haberi gündemin konusu oldu.

Yeni cihazların tanıtımı yapıldıktan sonra Türkiye de bunların arasında olmak üzere  iPhone 7 modellerinin fiiyatlarında bir düşüş meydana gelmiştir. Meğerse fiyatların aşağıya çekilmesinin altındaki sebepte yeni zam yatıyormuş. Bildiğiniz üzere iPhone, Mac, iPad, Apple Watch’in ekranı kırıldığında veya hor kullanılması durumunda Apple’ın servisi sizden ekran değişim ücreti istiyordu.

Bugün gelen zam ile bu fiyat “100 TL” olarak zamlandı. Daha önceden iPhone 7’nin ekran değişimi için verilen fiyat 529 TL, gelen zamın ardından bu fiyat 629 TL olarak değişti. iPhone 7 Plus cephesinde ise ekran değişim bedeli 619 TL iken gelen zam ile 719 TL oldu.

Şuan için bugün yapılan zamın Apple‘ın yeni modelleri iPhone X ve iPhone 8 için geçerli olup olmadığı bilinmiyor. Ancak tahminlerimize göre iPhone X’in ekran değişim ücreti 1000 TL civarında olabilir. Bakalım Apple’ın yaptığı bu yeni zam, kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak?

 

Yorum yazın