WhatsApp’a Gelen Yeni Özellik!

Baki Yüksel

Dünyanın en gözde saniyelik mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, kullanıcılarını memnun etmek için tüm eksik yerlerini gidermeye devam ediyor. Öyle ki WhatsApp’ın için Android beta, cihazınızda depolamayı yönetmenizi sağlayacak yeni bir özelliği sunuyor. iOSkullanıcıları için daha önceden kullanıma sunulan ve beğenilen depolama özelliği, sohbetlerin cihazınızda kullandığı alan miktarının ayrıntılı bir ayrımını sunuyor.

Bir Android kullanıcısı iseniz bu adımları izleyerek yeni özelliği kullanabilirsiniz. Öncelikle WhatsApp beta Android uygulamasını güncellemeniz gerekiyor. Sonrasında  Ayarlar/ Veri ve Depolama Alanı basın. Tek bir dokunuşunuzla, uygulamanın tüm sohbet oturumlarınızı yükleyene kadar beklemeniz gerekecek. Karşınıza kişilerin iletişimindeki kapladığı alan gösterilecektir.

Aynı zamanda bireysel sohbetlerinizin veya hangi grupların diğerlerinden daha fazla yer kapladığını da bilmiş olacaksınız. Grup veya tekli sohbetlere dokunmanızla birlikte kısa mesajlar, yerler, resimler, GIF’ler, paylaşılan iletişim kartları, sesli mesajlar, dökümanlar ve videolar da dâhil olmak üzere mesajları kolaylıkla yapılabilir.

Ayrıca mesajları ve medya dosyalarını silerek yönetebilirsiniz. Bir diğer yeni özellik ise telefonunuzdaki bulunan alanı dolduran gereksiz bütün sohbetleri silmeniz için oldukça kolaylık sağlayacaktır

Yorum yazın