WhatsAp’ın Renkli Metin Durumu Özelliği Beta Sürecinde!

Alperen

Geçen yılın sonlarına doğru Facebook, kullanıcıların durum güncelleştirmesi yapması için renkli arka plan, yazı tipi ve emoji uyumu ile yazımına izin veren renkli Android durumlarını hizmete sunmuştu. Şimdilerde, benzer özellik WhatsApp’da da uygulandı ve şu an beta sürecinde. Yakın bir tarihte  tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Android Polisi ilk olarak bu özellik hakkında bilgilendirildi ve Android beta sürüm 2.17.291’de gösteriliyor. Rapor, WhatsApp Android beta uygulamasındaki bu son sürümü kullanıyor olsanız bile bu özelliği göremeyebileceğiniz anlamına geliyor.

Yüksek ihtimal WhatsApp’ın sonundan doğru gelen bir sunucu tarafı anahtarıdır ve bu sebepten dolayı yalnızca seçilmiş olan kullanıcıları şimdi bu uygulamayı beta olarak görebiliyor. Her koşulda, sınırlı kullanıcı, ekranın altında yer alan Durum sekmesinde, kamera simgesinin üst kısmında kayan bir kalem simgesi görüyor. Kalem simgesine basmak, durum yazma, yazı tipi seçimi, emoji ve arka plan rengi seçeneklerini de beraberinde getirir.

Durum yazmayı tamamladıktan ve gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra sırada medya içeriğini nasıl ve ne zaman gönderdiğiniz gibi bir metin durumunu göndermek için, yeşil ok tuşuna basabilirsiniz.

Yorum yazın