Vodafone Smart 10 Detaylı İncelemesi!

Alp Ozcan

GSM şirketleri de artık tablet ve cep telefonu piyasasına el atmış durumda ve ciddi derecede bu pazardan pay edinmeye başladılar. Çünkü ürünleri direkt olarak satabildikleri gibi, tarifeye ek olarak gelen faturalarla da bu ürünleri pazarlayabilmektedirler. İnsanlara daha fazla taksit imkanı tanımaları da onları bir adım öne çıkarıyor.

Vodafone Smart 10 piyasaya tablet olarak sürülmüştür. Hat girişinin olmaması onu telefon olarak kullanmanıza da imkan tanımıyor. Tabletin özelliklerine bakacak olursak; Qualcomm MSM8260 Dual Core 1.2 Ghz işlemci ve 1 GB RAM’e sahiptir. Yüksek teknolojik özellikleri sayesinde istediğiniz uygulamayı ve oyunu rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. 10 inç ve 1280 x 800 piksel ekran çözünürlüğü ile renkleri doyasıya yaşayabilirsiniz. Tabletin dahili hafızası ise 16 GB. İşletim sistemi olarak Android Honeycomb 3.2 kullanan Vodafone Smart 10, Android’in 400.000’den fazla uygulamasını da ücretsiz olarak kullanabiliyor. Dokunmatik ekranında bulunan vRead özelliği ile en sevdiğiniz kitap, dergi ve gazeteye kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca size paketiyle birlikte gelen USB kablosu ile de bilgisayarınızdan tabletinize kolaylık veri aktarabiliyorsunuz. HDMI çıkışı sayesinde de tabletinizi televizyona bağlayabilirsiniz. Adobe Flash desteği ile gelmesi de, internette sörf keyfinizi ikiye katlayacaktır. Bu sayede internetteki tüm flash tabanlı oyunları ve siteleri görüntüleyebilirsiniz. Google Talk özelliği sayesinde de tüm arkadaşlarınızla görüntülü olarak konuşabilirsiniz. Sosyal medyaya erişiminiz de bu tablet sayesinde oldukça kolay. Tablete özel uygulamalarla Facebook, Twitter, Foursquare gibi ağlara kolaylıkla bağlanabiliyorsunuz.

700 gram ağırlığındaki tablette bulunan 3G, Wi-Fi ve WLAN özellikleri ile internete bağlanmak oldukça keyifli. Dahili GPS sayesinde de artık gideceğiniz yeri kolaylıkla bulabilirsiniz. Vodafone Smart 10’un ise henüz fiyatı belli değil. Vodafone kullanıcılarına ise büyük bir avantajla veriliyor.

Yorum yazın