Samsung Galaxy Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

Kenan Aktürk

Samsung markasının en tutulan serisinden olan Galaxy serisi, oldukça sık kullanılan bir seri. Fakat kullanıcılar, Galaxy serilerinde bazı problemlerle karşılaşabiliyorlar. Bildiğiniz üzere firmalar, yeni ürettikleri akıllı telefonlara dev bataryalar yerleştirmeye başladı. Bu nedenle cihazların şarj olmaları oldukça uzun zaman alabiliyor. Quick Charge teknolojisini de sunan firmaların telefonları, yine de bir müddet sonra hızlı şarj olamayabiliyor. Peki Samsung Galaxy serisi telefonlarda, yavaş şarj olma problemini nasıl çözebiliriz?

Samsung Galaxy Telefonlarda Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

Öncelikle sahip olduğunuz telefonun, hızlı şarj özelliğini destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz. Bu özelliğin aktif olup olmadığını da, Settings > Device Maintenance > Battery > Advance Settings adımlarını takip edin ve karşınıza çıkan seçeneklerden Fast Charging’i etkin konuma getirin.

Cihazınızı hızlı şarj edebilmek için, kutusunda gelen orijinal şarj aletini kullanmalısınız. Diğer yan sanayi ürünler hem telefonunuzu yavaş şarj eder, hem de bataryaya zarar verir. Aynı zamanda Google Play Store’da bulunan hızlı şarj uygulamalarının da, cihazınıza hiçbir artısı olmayacaktır.

Akıllı telefonunuz, şarj esnasındayken onu kullanmamaya özen gösterin. Bu kullanım, şarj olma süresini neredeyse iki katına çıkarabiliyor. Eğer telefonunuza gelecek herhangi bir aramayı veya mesajı beklemiyorsanız, telefonunuzu tamamen kapatmanızda veya uçak moduna almanızda fayda var. Ayrıca 3G / 4G ve Wi-Fi özelliklerini de devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Cihazınız şarjda iken, arka planda çalışan uygulamaları kapatmak istiyorsanız, bunu Samsung cihazınızdan Settings > Device Maintenance seçeneğinden uygulayabilirsiniz.

 

 

Yorum yazın