Samsung Galaxy Note 8 Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Kenan Aktürk

Samsung’un başarılı amiral gemilerinden birisi olan Galaxy Note 8 modelinde yeni problemler oluşmaya devam ediyor. Bu sefer de neredeyse tüm kullanıcılar, cihazın donma problemiyle alakalı şikayetlerde bulunmaya başladılar. Cihazın donmasından sonra cihaz kendini kilitliyor ve kullanıcılar, Note 8’i yeniden başlatmaktan başka çare bulamıyorlar. Peki bu problemin ana kaynağı nedir?

Tüm Kullanıcılar Şikayetçi

Yaşanan bu donma problemi, ülke bazında kaynaklanmıyor. Başlarda tek bir ülkeden gelen şikayetler nedeniyle, firma ve diğer tüm kullanıcılar bu problemin sadece tek ülkede kaynaklandığını düşündüler. Fakat işin aslının böyle olmadığı kısa sürede anlaşıldı. Çünkü şikayetler artmaya başladı ve yeni gelen şikayetlerin farklı ülke vatandaşları tarafından yapıldığı belirlendi.

Rehberden Kaynaklı Olduğu Düşünülüyor

Samsung şirketi, bu konu hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Fakat kullanıcıların söylemlerine göre, rehber kaynaklı bir problem oluşabiliyor. Yani kullanıcılar rehber, arama ve mesajlaşma menülerine girdiklerinde, telefonun daha sık donduğunu belirttiler. Peki kaynaklanan bu problem karşısında, açıklama gelene kadar kullanıcılar ne yapabilir?

Önbellek Temizlenmeli

Eğer siz de telefonunuzun donduğunu söylüyorsanız ve aynı menülerden meydana geldiğini anladıysanız, birkaç yolla bu problemi ortadan kaldırmak mümkün olacaktır. Öncelikle hangi menüye giriş yaptıysanız, o menünün ayarlar kısmında önbelleğini temizlemelisiniz. Önbellek hususunu tamamladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın ve aynı gidişatı uygulayın. Eğer telefonunuz hala donma yapıyorsa, teknik destekten yardım alabilir veya Samsung şirketinin şikayetler doğrultusunda vereceği cevabı bekleyebilirsiniz.

Yorum yazın