Samsung Galaxy S3 Mini Fiyatı ve Özellikleri!

Alp Ozcan

Samsung firması Galaxy S3’ün büyük ilgi görmesinden sonra, boyutunu düşürerek ve bazı özelliklerinden fedakarlıklar yaparak Galaxy S3 Mini’yi üretti.

Öncelikle Galaxy S3 Mini’nin tasarımı, Galaxy S3’ün boyutlarının düşürülmesiyle elde edilmiş diyebiliriz. Mini modelin ergonomik ve konforlu yapısı sayesinde elinizde çok zarif duracağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Elde kolayca kavranabilmesi ve kavisli kenarları sayesinde çok şık bir tasarıma sahip. Ayrıca ekrana önem verilmesi, tuşların çok da göz önünde olmaması da onu rakiplerinden ayırıyor. 4 inç süper Amoled ekranı sayesinde renkleri en canlı ve gerçekçi halleriyle görüntüleyebilirsiniz. İnternette gezinirken harika renklerin tadına varabilirsiniz. Üründe işletim sistemi olarak Android’in en son sürümü olan 4.1 kullanılmış ve Jelly Bean güncelleştirmesi de bu modele dahil edilmiş. Popup Play özelliği sayesinde de aynı anda iki işi de görebilirsiniz. Bu özellikle video izlerken bir yandan mesaj atabilir, internette sörf yaparken de bir yandan dizinizi takip edebilirsiniz. Üstelik bunları sadece bir parmak hareketiyle sağlayabilirsiniz. Ekranda bulunan milyonlarca parmak ısısı algılayıcısı sayesinde en ufak temaslarınız bile değerlendirilir, bu da eşsiz bir dokunmatik deneyimi yaşatır.

Samsung Galaxy S3 Mini, sizin yerinize de düşünmeye başlıyor. Artık biriyle mesajlaşırken onu aramak istediğinizde, telefonu kulağınıza götürmeniz yeterli. Bu hareket ile mesajlaştığınız kişiyi anında arayabilirsiniz. Artık rehber listesi içerisinde kaybolmayacaksınız.

Samsung’un gelişmiş S Voice özelliği ile basit işlemleri sadece sesinizle halledebilirsiniz. Ses ile verdiğiniz komutlar, otomatik olarak algılanır ve uygulanır. Artık telefon kilidi açma, ses düzeyini açma – kapama, istediğiniz şarkıyı çalma gibi komutları sadece seslenerek halledebileceksiniz.

5 megapiksel kamera, 8 GB HDD, Li-Ion 1500 mAh batarya özelliklerine sahip Samsung Galaxy S3 Mini’nin Türkiye fiyatı ise 849 TL.

Yorum yazın