Apple iPad Mini 16 GB Wi-Fi İncelemesi!

Alp Ozcan

Tablet ve akıllı telefon pazarında Samsung ile kıyasıya bir mücadele içerisinde olan Apple, her geçen gün kendini yenilemekte ve yeni ürünlerini piyasaya sürmektedir. Samsung’un ani bir şekilde akıllı telefon pazarına yönelmesi, Apple’ın işlerini biraz sarssa da ürettikleri yeni modeller kullanıcılar tarafından tam not almayı halen başarıyor. Apple çıkardığı ürünlerin minilerini de üretmeye devam ediyor. Bunların sonuncusu da iPad Mini 16 GB Wi-Fi.

Özelliklerine geçecek olursak, Apple firması tabletleri için özel olarak ürettiği işlemciyi bu modelinde de kullanmış. Dual core A5X 1 Ghz işlemci mini tabletin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. En iyi performans için de 512 MB RAM tabletin içine dahil edilmiş. Dahili hafızası (HDD) ise 16 GB, bu hafızaya uygulamalarınızı, notlarınızı ve oyunlarınızı sığdırabileceğinizi düşünüyoruz. Apple, artırılabilir hafızaya karşı halen duvarlarını yıkmamış. Bu modelde de herhangi bir SD girişi bulunmuyor. İşletim sistemi olarak iOS 6.0 kullanan bu üründe Apple marketten istediğiniz uygulamaya erişebilir, oyunlara göz atabilirsiniz. Apple Store’da bugün milyonlarca uygulama bulunuyor, bunların birçoğu da oldukça cüzi miktarlarda. Bu uygulamalar ve oyunlar sayesinde tabletinizde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Şarz süresi bu modelde de standart sürelerde düşünülmüş, şarzınız tam olduğunda uygulama kullanmaksızın 10 saat boyunca tabletinizle dilediğiniz gibi uğraşabilirsiniz. Mini tablete özel olarak üretilmiş çantası ile de istediğiniz yere rahatça götürebilirsiniz. Bu mini tabletin ağırlığı ise sadece 308 gram.

iPad Mini’ye sahip olmak ise oldukça basit. Artık ülkemizde hemen hemen yer telefon dükkanında Apple ürünleri de satılmaktadır. Ürünün Türkiye satış fiyatı ise KDV dahil 949 TL’dir. Bu fiyat satıcının kar oranına göre de değişkenlikler gösterebilir.

Yorum yazın