Samsung Galaxy Note 8 İncelemesi!

Alp Ozcan

Samsung, S serisinin yeni ürünü olan S4’ün MWC 2013 fuarına yetişemeyeceğini duyurunca, merakla bu akıllı telefonu bekleyenler büyük bir hayal kırıklığına uğramıştı. Fakat Samsung firması bu olanları duymuş olmalı ki MWC 2013’e yeni bir tabletle geliyor. Henüz tüm özellikleri net olarak bilinmese de Samsung tabletleri arasına 1 numaraya oturacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İşte fuar tanıtımı öncesinde ortaya çıkan bazı özellikler :

Android’in en son sürümünü kullanacak olan Note 8.0, Jelly Bean güncelleştirmesini de içeriyor. Ayrıca 1.6 Ghz Quad-core (4 çekirdekli) işlemciye sahip. 2 GB RAM takılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü kategorisindeki tabletlerde de 2 GB RAM zaten bulunuyor. Cihaz iki dahili hafıza seçeneği ile piyasaya sürülecek. 16 GB ve 32 GB seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Tablette ayrıca Micro SD girişinin de olması hafızayı istediğiniz kadar yükseltebilmeyi sağlıyor. Kamera bakımından da diğer tabletlere fark atacağına kesin gözüyle bakılıyor. Samsung Galaxy Note 8.0’da 5 megapiksellik arka kameranın yanında, 1.3 megapiksellik ön kamera da bulunuyor.

Dış görünüşüne bakacak olursak oldukça hafif bir Android tablet bizleri bekliyor olacak. Çünkü sadece 330 gram ağırlığında ve 7.9 mm kalınlığında. Ekrannda ise Gorilla Glass kullanılması onu kırılmalara ve çizilmelere karşı koruyor. Ayrıca adından da anlaşılacağı üzere ekran boyutunun 8 inç olması bekleniyor. Ekran çözünürlüğüne bakacak olursak 1280×800 olması büyük olasılık. Yeni Samsung tablet, fuarda Galaxy S4’ü unutturacağa benziyor. Tablette ayrıca diğerlerinde olan standart özellikler de mevcut olacak. 3G, Wi-Fi ile internete bağlanabilirsiniz. Hat girişinin olup olmayacağı ise henüz belli değil. Ürün ABD ile aynı zamanda Türkiye’de piyasaya sürülecek fakat tabletin satış fiyatı henüz belli değil.

 

Yorum yazın