Nissan Murano Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Nissan Murano Alınır mı?

Sıtkı Çolak

Nissan Murano Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Nissan Murano Alınır mı?

Nissan Murano modeli daha çok ABD ve Japonya’da satılırken, Türkiye’de satışı yapılmayan bir modeldir. İlk neslini 2003 yılında yapan Nissan, 2009 ve 2015 yıllarında yeni neslini üretirken; 4 yıl sonra 4. neslini daha sportif bir hale dönüştürerek otomobil severlerle sunuyor.

İlk kez Z-50 kodu ile üretilmiş olan Murano, genellikle 6 yılda bir yapılan güncelleştirme sürecini beklemeden kullanıcıları için sunulurken, tasarım ve teknik açıdan çok fazla değişime uğrayarak geçtiğimiz aylarda tanıtıldı. Japon firma araç tanıtımı sırasında fiyatı ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Nissan Murano Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Nissan Murano Alınır mı?

Nissan Murano Genel Özellikleri

Nissan Murano için iç kabinde çok fazla değişiklik tercih edilmezken, USB girişlerinin yerlerinin değiştirilmesi gibi küçük değişikliklerle kokpit kısmı kısmen aynı şekilde bırakılmış. Ama asıl değişiklik ön ızgarasında yapılırken, aydınlatma sisteminde güncelleştirme yapılarak LED farları değiştirilmiş. Izgarasına V-motion adı verilirken, aracın arka LED stoplarında ve sis farlarında da değişiklik yapılmış.

Nissan, 2019 Nissan Murano için tüm bunların dışında multimedya ekran büyüklüğünde değişikliği tercih ederken, 5’’ olan ekran 8’’ büyüklüğüne çıkarılmış. Aynı zamanda multimedya sisteminde, Apple CarPlay ve Android Auto sistemleri tercih edilmiş.

Araç içinde elektronik sistem içerisinde 3D navigasyon sistemine yer verilirken, 11 hoparlörlü ses sistemi kullanılmış ve panoramik sunroof da aracın daha şık ve sportif görünmesini sağlamış.

Nissan Murano Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Nissan Murano Alınır mı?

Nissan Murano Teknik Özellikler

2019 Nissan Murano modelinde mevcut olan renklerine ayrıca 3 renk daha eklenirken, jant olarak 18’’ ve 20’’ jantlar tercih edilmiş.  Yeni model de 3.5 litrelik V6 şanzıman tercih edilirken, DOHC atmosferik benzinli motoru ile güçleri birleştirerek Nissan Murano 260 beygir güç üretebiliyor. Hem önden çekiş sistemi hem de dört teker çekiş sistemine sahip olmak üzere iki farklı seçenekte araç satın alınabiliyor. Aynı zamanda araç 260 beygir gücü sayesinde 0 kilometrelik hızdan 100 kilometrelik hıza 7,9 saniyede ulaşabiliyor ve yaklaşık olarak 100 kilometre mesafede 11 litre yakıt tüketiyor.

 

Yorum yazın