İburamin Cold Şurup Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Sıtkı Çolak

100 mL’lik amber renkli cam şişede sunulan İburamin Cold şurup, sarı renkli bir şuruptur. Soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonu, ateş ve burun akıntısı gibi durumlarda kullanılır.

İburamin Cold Şurup Nedir?

İburamin Cold şurup, üst solunum yollarında iltihap giderici, iltihap önleyici, ateş düşürücü ve ağrı kesici bir ilaçtır. Bunun yanı sıra ağrı, ateş ve burun tıkanıklığı ile beraber gelen histaminin yol açtığı gözlerde kızarma, kaşınma, ödem, hapşırma ve öksürük gibi alerjik durumların giderilmesini sağlar.

İburamin Cold Şurup Ne İşe Yarar?

Ateş düşürücü olarak kullanılan İburamin Cold şurup, enfeksiyonlar sonucunda ortaya çıkan gözlerde yaşarma, hapşırık, öksürük, burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve boğaz ağrısı gibi şikayetlerin iyileştirilmesini sağlar. Vücutta oluşan iltihabın giderilmesini sağlayan şurup, iltihap çözücü özelliği ile ateşi düşürür ve ağrıyı keser.

İburamin Cold Şurup Faydaları

İburamin Cold, burun ve sinüslerde oluşan şişkinliği azaltır ve üst solunum yollarını açar. İltihap ve ağrıya sebep olan hormonları azaltan şurup, ağrıyı keserek iltihap oluşumunu engeller. 6 yaş ve üstü çocuklar için uygundur.

İburamin Cold Şurup Yan Etkileri

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, yüzde, dudaklarda ve dilde şişme ve kurdeşen gibi durumlarda mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Mide bulantısı, kusma, uyuşukluk, asabilik, baş dönmesi ve uyumada güçlük çekme gibi durumlar İburamin Cold şurup kullanımında çok sık rastlanan yan etkilerdir.

İburamin Cold Şurup Nasıl Kullanılır?

Doktor, İburamin Cold şurup ilacını nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılmalıdır. Tedavi süresi boyunca doktorun verdiği direktiflere uyulmalıdır. Şurup, tavsiye edilen miktardan fazla veya az kullanılmamalıdır.

Şurup her kullanımdan önce mutlaka hafif bir şekilde çalkalanmalıdır. Şurup doğru dozda alınmalıdır. Doğru dozda almak için işaretli kaşıklar kullanılmalıdır.

Şurup kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta çocuğa şurubu yemek yemeden en az 1 saat önce vermek ya da yemekten en az 2 saat sonra vermektir. İlaç kullanımında iyi bir sonuç almak için bu noktaya dikkat edilmelidir. Çocuğun midesinde oluşabilecek olan herhangi bir tahrişe karşı, çocuğa şurup yemekten sonra verilmelidir.

İburamin Cold Fiyatı

İburamin cold, tüm eczanelerde 10,56 TL’den satılmaktadır.

İburamin Cold ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1: İburamin Cold bebeklere verilir mi?

Cevap 1: Hayır, bebeklerde kullanım için uygun değildir.

Soru 2: Bu ilacı kendim alsam olur mu?

Cevap 2: İlacı mutlaka doktor kontrolünde kullanın. Beklenmeyen bir durum oluşabilir.

Soru 3: Hamileyim, bu ilacı kullanabilir miyim?

Cevap 3: Doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmanız sakıncalı olabilir.

Soru 4: Bu şurubu kullanırken başka ilaçlar da kullanabilir miyim?

Cevap 4: Bu konuda doktorunuzdan tavsiye almanızı öneririz. İburamin Cold etkili bir ilaçtır. İki ilacı aynı anda kullanmanız istenmeyen etkiler oluşmasına neden olabilir.

Yorum yazın