HP Yeni Elite x2 ve Envy 13 Dizüstü Modellerini Tanıttı

Emre Kiyak

Son günlerde dizüstü piyasasında hareketli anlar yaşanmaya başlarken birkaç gün önce Microsoft yeni modelini duyururken bu sefer de bir atak HP den gelirken Elite x2 ve Envy 13 dizüstü modellerini piyasaya sunacağı açıkladı. Özellikle HP Elite x2 modeli Microsoft tarafından yeni çıkartılacak olan Surface Pro model dizüstü modeline rakip olacağına benzemektedir. Üstün özellikleri, çıkartabilir klavyesi ve Core i işlemci serisi ile bir çok üstün özelliği bulunmaktadır.

Diğer modeli olan HP Envy 13 modeli ile birlikte MacBook Air laptopları kullanmayı tercih edenlere rakip olarak oluşturulmuş olup değişiklik ucuz ve daha iyi performans isteyen kişilerin öncelikleri tercihi bu bilgisayar olacağı konuşulmaktadır.

HP Spectre X2 modelini geliştirerek bu modele Elite x2 ismini vermesi beklenirken hafıza alanını 128 GB dan 360 GB SSD yükseltirken 12 inçlik bu modelin pil ömrü 8 saate inmiş durumdadır. HP Elite x2 modeli en yakın zamanda satışa sunulacak olup etiket fiyatı olarak ise 1599 dolar olarak belirlendi.

Diğer modeli olan Envy 13 ise 13.3 inç 1080 p ekrana sahip olurken 8 GB Ram ve 128 GB SSD ile karşımıza gelmekte olup 14 saatlik uzun bir pil performansı ile beklenenleri karşılamaktadır. Bu modelin piyasaya 899 dolar üzerinden satışa sunulması beklenmektedir.

Yorum yazın