Hakmar Maaşları, İş Başvuru ve Çalışma Şartları 2021

Kenan Aktürk

İstanbul ve İzmit çevresinde 100’ün üzerinde şubesi olan Hakmar, kısa sürede büyük başarılar elde etmeyi başarmıştır. Kısa süredeki gelişmeleriyle A101 ve BİM gibi mağazalara rakip olmayı hedefleyen firma, iki firmanın gerisinde olmasına rağmen kendi çapındaki başarılarını sürdürmeye devam etmektedir. Peki bakalım Hakmar gibi kendi halinde ve gelişmekte olan bir firma, personellerini hangi şartlarda çalıştırıyor ve ne kadar maaş veriyor?

Hakmar Çalışma Şartları

Hakmar Marketlerde personellerin günlük çalışma süreleri 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Bu sürece yemek ve çay molaları dahil edilmeyeceği için firmada günlük geçireceğiniz net süre 8.5 saat olacaktır. Personellerin haftada bir gün izin haklarının olabileceği gibi, yıllık süresini dolduran personellere de 14+2 günlük yıllık izin hakkı tanınmaktadır.

Hakmar bünyesinde çalışan personeller, haftalık değişen akşamcı ve sabahçı vardiya sistemiyle beraber çalışırlar.

Hakmar Maaşları

Firmada henüz yeni işe başlayan personeller kasiyer, reyon personeli ve temizlikçi görevlerine verilirler. Bu aşamadaki personeller asgari ücret alırken, eskiden beri çalışan personellerin maaşları değişkendir. Önceki personeller tecrübelerine göre kasap,manav ve şarküteri gibi reyonlarda çalışırlar ve maaşlar asgari ücretten %50 oranında daha yükseğe çıkabilir.

Hakmar firması, personellere özel verilen multinet benzeri kartlarla da yemek masraflarını ödemektedir. Ayrıca şubeler için aylık belirlenen cirolar aşılırsa, firma personellerine güzel prim değerleri düşebilir.

 

Yorum yazın