En İyi Bulut Depolama Servisleri

Alp Ozcan

Ülkemizde internet hızı günden güne artıyor. Upload hızlarının da artmasıyla birlikte sabit disk boyutları da yavaş yavaş önemsiz hale gelmeye başladı. Bulut depolama servisleriyle dosyalarınızı sabit diskinizi meşgul etmeden saklayabilirsiniz. Üstelik bu dosyalara istediğiniz yerden sadece hesabınıza giriş yaparak ulaşabiliyor olmanız da büyük bir avantaj. Biz de sizler için en iyi depolama servislerini araştırdık. İşte listemize girenler :

Evernote :

Evernote hem uygulama olarak hem de web üzerinden kullanılabilen bir depolama servisi. Logosunda fil bulundurması da aslında fillerin hiçbir şeyi unutmamasından ileri geliyor. Bu uygulamayı bilgisayarınıza yükleyerek internetin olduğu her yerden hesabınıza ulaşabiliyorsunuz. Ücretsiz hesabınıza upload yapmak ise oldukça basit. Sitedeki yönergelerle birlikte fotoğraf, video, link ve notlarınızı kolaylıkla saklayabilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınızın da sabit diskini çok yormaz, cihazınız yanınızda olmasa bile bu dosyalara ulaşabilirsiniz.

EverNote

Yandex Disk :

Rusya odaklı Yandex firması Türkiye pazarına da hızlı bir giriş yaptı. Özellikle televizyon ve radyo reklamlarıyla Türkiye’de çok kullanılan bir arama motoru haline geldi. Hızlı bir yükseliş yaşayan Yandex sağladığı depolama servisiyle de kullanıcıların tam notunu aldı. Yandex’ten bir hesap açarak 10 GB’lık depolama alanına sahip olabiliyorsunuz. Proje – Y’de bazı görevleri tamamlayarak bu alanı 20 GB’a kadar yükseltebiliyorsunuz. Birçok dosya türünü destekleyen Yandex Disk dosyalarınızı da paylaşmanıza izin veriyor. Bu size birçok avantaj sağlayabilir. Örneğin arkadaşınıza bir dosya göndereceksiniz fakat boyutu çok büyük olduğundan göndermeniz çok zor. İşte bu noktada Yandex Disk’e yükleyerek arkadaşınıza sadece link gönderebilirsiniz. Böylelikle download hızının daha yüksek olması sebebiyle paylaşım hızınız da artacaktır.

yandex-disk1

Google Drive :

Size 5 GB’lık bir alan sağlayan Google Drive sayesinde dosyalarınızı internet ortamında muhafaza edebilirsiniz. Bu alan çoğu kişi tarafından az görülse de ücretli üyeliklere geçerek bu alanı 16 TB’a kadar yükseltebiliyorsunuz. Ayrıca içerisinde bulunan ofis uygulamaları ile dosyalar da yaratabilirsiniz.

Google-Drive

Dropbox :

Dropbox’a ilk üye olduğunuzda size 2 GB’lık alan sağlanıyor. Gerekli işlemleri yaptığınızda ise sürekli olarak size hediye alanlar geliyor. Dropbox’ın en güzel uygulamalarından birisi de çektiğiniz fotoğrafları ve rehber listenizi otomatik olarak kaydetmesi.

Dropbox

Yorum yazın