Driclor Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Sıtkı Çolak

Aşırı terleyen kişilerde, ter önleyici olarak kullanılan etkili ürünlerden birisidir. Koltuk altı, göğüs, el ve ayaklarda oluşan terlemenin önüne geçmek amacı ile kullanılmaktadır. Driclor, aşırı terleme sorunu olan kişilerde kullanıldığı zaman uzun süre etkisini göstererek kişinin aşırı terlemesine engel olur ve yoğun terleme sonrası ter kokusunun ortaya çıkmasına engel olmaktadır.

Driclor Ne İşe Yarar?

Driclor, aşırı terleme olayına mustarip olan kişilerin daha az bu sorun ile karşılaşmasına engelleyici nitelikte bir ilaç olarak bilinmekte ve terlemenin önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Koltuk altı, ayak terlemesi, göğüs, ellerin terlemesi, genital bölgedeki terleme, sırt ve yüzdeki terlemelerde kullanılarak terlemesinin önüne geçilmesine yardımcı olur.

Driclor Faydaları Nelerdir?

Driclor kullanan kişiler, aşırı terlemeden kurtuldukları için kıyafetlerde oluşan ıslaklıklardan ve terin ortaya çıkarmış olduğu kötü kokulardan da arınmış olmaktadır. Ter kokusundan rahatsız olan birçok insan için oldukça etkili ve faydalı bir çözüm olmaktadır.

Driclor Yan Etkileri Nelerdir?

İçeriğinde bulunan bazı etken maddeler nedeni ile istenmeyen yan etkiler meydana gelebilmektedir. Bunlar arasında sık karşılaşılanlar arasında, uygulanan bölgede tahriş, kızarıklık, acı hissi, yanma, şişme, kaşıntı, cilt tahrişleri ve pullanma döküntüleri gibi yan etkiler meydana gelebilmektedir. Bu yan etkilerin ortaya çıkması durumunda solüsyon kullanımın anında kesilmesi gerekmektedir.

Bu solüsyonu kullanmadan önce uzman bir kişi tarafından bilgi alınması yan etkiler ile karşılaşılmasının da önüne geçmek için engel olabilmektedir. Ayrıca kullanılmadan önce kullanılacak olan bölgede farklı sebepler ile oluşan kızarıklık ya da tahriş gibi durumlarda bulunmakta ise o bölgede kullanılmaması gerekmektedir. Kullanılması durumunda daha farklı yan etkilerinde meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

Driclor Nasıl Kullanılır?

Sürülecek olan bölgenin mutlaka kuru olması ve nemli olmaması gerekmektedir. Üst üste değil sadece bölgeye bir kez sürülerek uygulanması gerekmektedir. Gün içerisinde etkisi nedeni ile terleme olmayacağından hafta da 1 ya da 2 kez kullanılması gerekmektedir. Akşam yatmadan önce sürülmesi nedeni ile sabah uyanıldığında uygulanan bölgenin su ile durulanması gerekmektedir. Uygulanacak olan bölgede ağda yâda temizlenme işlemi yapılmışsa kesinlikle o bölgede kullanılmaması gerekmektedir.

Driclor Fiyatı

Driclor fiyatı, yaklaşık 20 ile 50 TL arasında değişkenlik gösterir. Tüm eczanelerden bu ilacı rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Driclor ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Driclor nerede satılır?

Bu ürün eczanelerde, gratis ve kozmetik mağazalarında satılmaktadır.

Driclor alüminyum oranı

İçeriğinde bulunan alüminyum oranı %20 olarak bildirilmiştir.

Driclor aşırı kaşıntı

Çok fazla sürüldüğünde yada ıslak sürüldüğünde kaşıntıya neden olabilir.

Driclor ayak kokusuna iyi gelir mi?

Ayak kokusunu önlemek için etkilidir.

Driclor eczanede satılıyor mu?

Evet pek çok eczanede bu ürünü bulmanız mümkün. Ayrıca internette satılmaktadır.

Driclor el terlemesi, Driclor el için kullanılır mı?

El terlemesi için avuç içine sürerek kullanabilirsiniz.

Driclor gündüz kullanılır mı?

Kesinlikle gündüz kullanmamalısınız. Akşam yatmadan hemen önce günde 1 defa sürülür.

Driclor gebelikte kullanılır mı?

Hamile iseniz yada hamile kalmayı düşünüyorsanız asla doktorunuza danışmadan bu tür ürünler kullanmayınız.

Driclor genital bölgeye sürülür mü?

Genital bölgede kaşıntı, mantar yada başka sorunlar varsa tahrişe neden olabileceğinden dolayı çok dikkatli kullanılmalıdır.

Driclor kaşıntı yapar mı?

Bazı kişilerde yan etki olarak kaşıntıya neden olabilir.

Driclor yüze uygulanır mı?

Kesinlikle doktorunuza danışmadan asla bu solüsyonu asla yüzünüze sürmeyin.

Driclor yanma yapar mı?

Yanma ve tahriş en sık görülen yan etkilerinden biridir. Eğer yanma rahatsız edecek seviyede ise kesinlikle bu ürünü kullanmayınız.

Yorum yazın