BlackBerry Curve 8520 Nasıl Format Atılır?

Alp Ozcan

BlackBerry Curve 8520’yi aldığınızda ilk başlarda telefonda herhangi bir donma veya takılma yaşamazsınız. Fakat ilerleyen zamanlarda önbelleğin giderek çerezlerle dolması, kullandığınız uygulama ve oyun sayısında artış sebebiyle telefonunuzda yavaşlamalar yaşayabilirsiniz. Bunun için telefonunuza format yani fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekir. Fabrika ayarlarına geri döndüğünüzde telefon hafızasında bulunan her şey silinir. Bu yüzden bu işlemi yapmadan önce telefon numaralarını SIM’e aktardığınızdan ve dosyalarınızı başka bir yere kopyaladığınızdan emin olun. Eğer Micro SD kart kullanıyorsanız fotoğraflarınızı, videolarınızı, uygulamalarınızı ve oyunlarınızı buraya aktarabilirsiniz çünkü format atıldığında Micro SD kartınız bunlardan etkilenmez. Format atmak için yapılması gerekenleri sizler için listeledik :

  • Öncelikle şarjınızın tam dolu olmasına dikkat edin. Çünkü fabrika ayarlarına dönerken telefon bir müddet bekleme süresine geçer. Bu süre içerisinde bataryanın boşalması ayarların tam olarak yüklenememesine neden olur. Önlem olarak fabrika ayarlarına dönerken telefonunuzu şarja takabilirsiniz.
  • Blackberry logosuna dokunun ve Seçenekler’e gidin.
  • Güvenlik Temizlemesi butonunu göreceksiniz ona tıklayın ve en aşağıya inin.
  • Daha sonra karşınıza “ Cihazınızdaki bilgilerin silinmesi için blackberry yazın. “ gibi bir uyarı gelecektir. Kutucuğa “ blackberry “ yazdıktan sonra onaylayın ve bekleyin. Telefon kendisi kapanıp açılacaktır ve fabrika ayarlarına geri dönmüş olacaktır.

Yorum yazın