Bemiks Ampul Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Serhan Yücesoy

Kişiler günlük hayatta besinlerden alamadıkları vücudunun ihtiyacı olan vitaminleri dışarıdan takviye olarak ilaç şeklinde almaktadır. Bu takviyelerden birisi de Bemiks ampul olmaktadır. Bemiks ampul, içeriğindeki bileşenler sayesinde vücudu ihtiyacı olan tüm B vitaminleri barındırmaktadır.

Bemiks Ampul Nedir?

Bemiks ampul içerisinde zengin bir B vitamini deposu olan beyaz şeffaf bir renkte hafif yağlı ve yoğun kıvamı olan cam ampul içerisinde olan faydalı bir tıbbi üründür. Vitamin eksiklerinin önlenmesi veya vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin deposuna ulaşılarak yerine koyulmasında oldukça faydalı ve etkilidir. Bemiks ampul gram olarak piyasada sabit bir şekilde satışa sunulmaktadır. Sadece eczanelerden alınmakta ve 5’li paketler halinde satılmaktadır.

Bemiks Ampul Ne İşe Yarar?

Bemiks ampul genelde vitamin takviyesi olarak kişilere tavsiye edilmektedir. B vitamini açısından yoğun olan ampul aynı zamanda cilt için doktorun hazırlamış olduğu karışımlarda da kullanılması tercih edilmektedir. Vitamin deposunun açıklığının giderilmesinde cildin onarılmasında yaraların iyileştirilmesinde ve özellikle zihin yapısının ihtiyacı olan B vitaminlerinin karşılanılmasında oldukça faydalıdır.

Bemiks Ampul Faydaları

Vitamin eksiliği konusunda sıkıntı yaşanan her alanda bemiks ampul fayda sağlamaktadır. Cilt güzelliğinde vitamine bağlı olan saç dökülmelerinde B vitamini eksiliğinden doğan unutkanlık ve öğrendiğini çabuk unutma gibi rahatsızlıkların tedavi edilmesinde oldukça faydalıdır. Ayrıca aşırı alkol alınması sonucunda zehirlenmelerin tedavi edilmesinde de bu ampul kullanılmaktadır.

Bemiks Ampul Yan Etkileri Nedir?

Her ilaçta olduğu gibi Bemiks’in de fazla kullanımında veya yanlış kullanımında yan etkileri bulunmaktadır. Yan etkilerden kaçınmak veya düzeyini en aza indirebilmek için mutlaka doktor gözetiminde hareket edilmesi gereklidir. İlacın an yaygın olan etkisi kullanımdan sonra deride pul pul dökülmeler, karın ağrısı, dudaklarda veya boğazda şişme ve nefes alıp vermede güçlük yaşanması gibi yan etkiler söz konusudur. Bu etkiler görüldüğünde mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Bemiks Ampul Nasıl Kullanılır?

Ampul kullanılması kas içine bir enjektör yardımı ile yapılmaktadır. Küçük yaş gruplarında günde 1 defa uygulanırken büyük yaş gruplarında sabah akşam günde iki defa uygulanması tavsiye edilir. Ayrıca bunun dışında doktorunuzun özel kullanım yöntemlerine göre kullanılışı farklılık gösterecektir.

Bemiks Ampul Fiyatı

Bemiks ampul fiyatı, diğer ilaçlara nazaran oldukça ekonomiktir. Bemiks ampulü tüm eczanelerden yaklaşık 5 TL’ye temin edebilirsiniz.

Yorum yazın