Beğendiğim Android Telefon Uygulamaları!

Alp Ozcan

Biliyorsunuz ki Google Android Store’da 500.000’in üzerinde uygulama bulunuyor ve bunların yaklaşık %75’i tamamen ücretsiz. Aslında bu sebepten dolayı da Android, iOS’un bir adım önünde. Kullanıcılar Google Play’de aradıklar her şeye rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Bizlerde sizlere telefon için en gerekli ve kullanışlı uygulamaları tanıtmaya çalışacağız.

 1 – TuneIn Radio : Android cep telefonlarında radyo dinlemeyi sağlayan bu uygulama ile her çeşit frekansa ulaşabiliyorsunuz. Uygulamanın en güzel özelliği ise internet üzerinden yayın yapması ve kulaklığa ihtiyacınızın olmaması. Özellikle “ Gözat “ sekmesinden kendi yerel radyolarınıza da ulaşabilmeniz oldukça güzel bir özellik olmuş. Bir radyoyu dinlerken sağda bulunan “ İlgili “ sekmesine tıkladığınızda da o radyoyla benzer yayın yapan diğer frekanslara da ulaşabiliyorsunuz. Google Play notu ise 4.6.

2 – TAV Mobile : Uçakla sık sık seyahat eden kişilere kesinlikle önerdiğim uygulamalardan birisi. Uçuş öncesi uçağınızın tüm bilgilerine bu uygulamadan ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca gideceğiniz kapıya bile bakabiliyorsunuz. Gideceğiniz yerdeki otelleri, restaurantları, cafeleri bu uygulama aracılığıyla araştırabilirsiniz.

3- QR Droid : QR Droid uygulaması ile barkodları rahatlıkla okuyabilirsiniz. Uygulama barkodu çok kısa bir sürede algılıyor ve sizi ilgili bağlantıya yönlendiriyor. Şu anda ücretsiz olarak Google Play’de bulunan uygulamayı reklamsız bir şekilde indirebilirsiniz. Önümüzdeki dönemlerde içerisine reklam yerleştirilebilir. Uygulamanın kullanıcı notu ise 4.4.

4 – AVG Antivirus Free : Telefonunuz eskisi gibi çalışmıyor, uygulamalarda ve oyunlarda kasmaya başladıysa, facebook profilinizde sizin paylaşmadığınız şeylere rastlıyorsanız artık sizinde telefonunuza virüs girmiş demektir. Bu yüzden mutlaka bir antivirüse ihtiyacınız vardır. Bu noktada Google Play notu 4.5 olan AVG Antivirus Free ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

5 – Google Chrome to Phone : Bu uygulamayı kullanmanız için öncelikle telefonunuzda Chrome bulunması gerekiyor. Ardından bu eklentiyi indirerek internet sayfasındaki tüm öğeleri Android telefonunuza rahatlıkla indirebilirsiniz.

Yorum yazın