Bayramda Kargo Şirketleri Açık Mı, Kargolar Çalışıyor Mu?

Kenan Aktürk

Kargo göndermeye hazırlanan veya kargosunu bekleyen vatandaşlarımızın merak ettiği konulardan birisi de bayram günlerinde kargo firmalarının çalışıp çalışmadığıdır. Kimi firmalar bayramın 2.gününden itibaren çalışırken, kimi firmalar da bayramın 4 günü boyunca tüm şubelerini kapalı tutuyor. Bayramda dikkatli davranabilmeniz adına, sizlere hangi günlerde hangi kargoların açık olduğu hakkında bilgiler vereceğiz. Bakalım hangi kargolar açık, hangi kargolar kapalı?

Kargo firmaları denilince akıllarımıza ilk gelen firmalar UPS Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo ve PTT Kargo firmalarıdır. Tabii ki bu firmaların bayramlarda açık olup olmadığı konusunda yeterli bilgiye sahip olamıyoruz.

UPS Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo ve MNG Kargo gibi dev firmalar, bayramın birinci gününden dördüncü gününe kadar kapalı kalan firmalar arasındadır. Yani bayram arefesinde kargo gönderecek veya kargo alacaksanız, bu firmalarla işlem yapamayacağınızı belirtebiliriz.

Aralarında saymadığımız PTT Kargo ise bayramın ilk günü tüm şubelerini kapalı tutmaktadır. Lakin insanlarımızın bayram gününde herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için tüm şubeler bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günlerinde aynı saat dilimlerinde açık kalacaktır.

Sizler de bayram günü kargo gönderecek veya kargo alacaksanız, gönül rahatlığıyla PTT Kargo şubelerine gidebilir, rahatça işleminizi yapabilirsiniz. PTT Kargo, bayramın ilk günü hariç sizleri şubelerinde bekliyor olacak.

Yorum yazın