Apple, iPhone 8 için Arka Yüzlü 3D Lazer Üzerinde Çalışıyor!

Alperen

Apple’ın bu yılın WWDC’sinde yapmış olduğu ARKit açıklaması, şirketin artan gerçeğe son derece fazla ilgi duyduğunun açık bir kanıtlayıcı niteliğinde oldu. Şimdi, yeni bilgiler Cupertino merkezli olarak çalışan şirketin AR özelliklerini pratik hale çevirmek ve kamera performansını üst seviyelere çıkarmak için yüksek ihtimal yaklaşmakta olan iPhone 8’in arkasında uygulanabilen “arkadan bakan bir 3D lazer uygulaması” üzerinde çalışmalar yaptığını gösteriyor.

Buna ek olarak gündeme gelen bir gelişmede, akıllı telefonların gönderilerinde de ufak bir gecikme yaşanıyor. Company, konuyla alakalı bir kaynak göstererek, Apple’ın yaklaşan akıllı telefonları için bir algılayıcı program üzerinde çalışmalar yaptıklarını ve böylece lazer yardımı ile ileri seviyeye çıkarılmış gerçeklik uygulamalarının derinliğini daha iyi algılayacağını ve fotoğraf bakımından daha iyi otomatik odaklama sağladığını aktardı.

Kaynağa göre, bu algılayıcı programın (VSCEL lazer sistemi) iPhone 8’e eklenmesi, şirketteki mühendislerin akıllı telefonda teknoloji entegrasyonu bakımından ilerleme kaydına bağlı olacaktır.

Hatırlanması için JP Morgan analisti Rod Hall daha önceki zamanlarda, iPhone 8’in yüz tanıması için ön 3D lazer teknolojisi ile beraber gelebileceğini ve bunun bir kaç kez doğrulandığını aktardı.

 

Yorum yazın