Android Telefonumda Bulunan Uygulamalar!

Alp Ozcan

Yeni aldığım Galaxy Wonder model telefonum son dönemin değişilmezi Android işletim sistemine sahip. Android gerçekten çok iyi ve sevdiğim bir dünya yaratıyor bana. Gerek uygulamalar gerekse oyunlar telefonu elimden bırakmama izin vermiyor. Kullanımı rahat ve herhangi bir yavaşlık olmuyor. Bir çok uygulamayı bir arada bulduğum android uygulamaları defalarca silip yükleseniz de performansından bir şey kaybetmiyor. Uygulama deyince bu tip android telefonları yeni alanlar pek bilgi sahibi değil. Sürekli çevresindekilere uygulama soranlara birkaç tüyo vereceğim. Hem popular hem de işinize yarayacak bu uygulamalarla güzel vakit geçireceksiniz. İşte telefonumdaki birkaç uygulama:

WhatsApp:

İnternet üzerinden sohbet etmenizi sağlayan bu kullanışlı program aynı zamanda resim, video gibi görsel öğeleri paylaşmanıza imkan tanıyor. Kullanımın gayet basit olması popülerliğini günden güne arttırıyor. Telefonunuzu alır almaz yüklemeniz gereken bir uygulama.

eBuddy Messenger:

Hepimizin büyük ihtimalle bir messenger hesabı vardır. Bu işi yapan ne kadar program çıksa da eBuddy mutlaka lazım olacaktır. Elinizin altında bulunmasında fayda var.

Google Chrome:

Tıpkı kişisel bilgisayarlarımızda olduğu gibi akıllı telefonlarımızda olmazsa olmaz program google chrome. Hızı ve kullanım kolaylığı uygulamada da aynı şekilde kendini gösteriyor. Başka bir tarayıcından internete girdiğinizde alışmakta zorluk çekeceksiniz. Google chrome başlıca yüklemeniz gereken uygulamalardan.

Avast Mobilee Security:

Kişisel bilgisayarlarımızda olduğu gibi telefonlarımızda da bir antıvirus bulunmalı. Ancak en büyük handikap kesinlikle bu tür uygulamaların aletinizi yavaşlatması. Endişelenecek hiç bir şey yok. Avast! size müthiş bir uygulama sunuyor. Telefonuma yüklediğim andan itibaren hiç bir yavaşlama gözlemlemedim. Kesinlikle öneriyorum. Birilerinin güvenliği sağlaması önemli.

Angry Birds:

Dünyayı sallayan bu oyun sıkıldığınız zamanlarda size eğlendirecek. Başlarda zevkli olan bu oyun seviye ilerledikçe zorlaşıyor sıkıntı yaratmaya başlıyor. İnatçı bir oyuncuysanız sinir krizine girmeniz muhtemel.

Fruit Ninja:

Başlarda alışamadığınız için sıkabilir fakat eliniz alıştıkça bırakmakta güçlük çekeceksiniz. Boş zamanlarınızın vazgeçilmezi olacak bu uygulamayı öneriyorum.

Carnivores:Ice Age:

Özellikle grafikleriyle etkileyici bir oyun. Güzel vakit geçirtecek bir uygulama.

Misli:

Bahisseverlerin android için indirmesi gereken ilk uygulama. Hızlı ve kullanışlı bu uygulama ile telefonunuzdan kupon yapabilir ve maçları takip edebilirsiniz. Para transferi gibi daha birçok işlemi yapabilirsiniz.

Önbellek Temizleyici:

Cihazınız için tüm uygulamaların önbelleklerini sizin için temizleyen bu uygulama kesinlikle olmazsa olmaz. Performans arttıcı bir hamle.

CHAOS:

Özellikle yön hakimiyetinin sınandığı bu oyun gerçekten zor. Online rakiplerle oynamaksa müthiş zevkli..

Temple Run 2:

Popüler olan bu oyun başlarda sizi zorlayacak sonra bağımlısı olacaksınız.

Yorum yazın