Snapchat Facebook’u Geride mi Bırakıyor?

Baki Yuksel

 

Snapchat uygulaması Android telefonu olan herkesin kullanabileceği fakat bilhassa gençlerin telefonlarında olmazsa olmaz haline gelen sosyal medya ağı uygulamalarından biridir. Snapchat uygulaması özellikle gençler tarafından kullanılmasından dolayı bu yıl Facebook uygulamasının önüne geçebileceği düşünülüyor. Çünkü Facebook herkes tarafından kullanılmaya başlandığı için gençlerin ilgisini artık çekmemeye başlamış ve bu durumdan dolayı gençler Snapchat uygulamasına yönelmiştir.

Sosyal medya ağı olan Snapchat’ in ABD’ de kullanımı % 40,8’ a çıkartarak diğer sosyal medya ağları olan İnstagram ve Facebook’u 2017’ de geçmesi bekleniyor.

Kullanıcı artışındaki düşme, şirketin genç kullanıcılarını gururla reklam verenler için ilgi odağı haline getirmeye çalışması sebebiyle Facebook kazancını da etkileyecektir.

2016 yılında Facebook kullanıcı kaybındaki  % 1. 2 oranında düşük olmasından dolayı Snapchat kullanıcılarının Facebook’ u geride bırakması düşünülüyor. Bunun üzerine eMarketer, Facebook’un 12 yaş altı aylık kullanıcı oranı % 19, 12- 17 yaş grubunun ise % 8,8 oranında artacağı yönünde bu konu hakkında merak edenleri bilgilendirdi.

Yorum yazın