Snapchat, Bu Yıl Facebook’u Geride Bırakıyor!

Alperen

Yapılan son araştırmalara göre Snapchat, en çok tercih edilen sosyal paylaşım platformları arasında yer alan Facebook’u tamamen geride bıracak. Gençlerin sıkça tercih etmiş olduğu Snapchay, bu verilere göre büyük bir ilerleme gösterecek. Çünkü yeni gelen nesil, Facebook’u değil de, artık tamamen Snapchat’ı tercih ediyor. Snapcah üzerinde yapılan araştırmaya bakacak olursak eğer, kullanım payının yüzde 40’lara kadar geldiğini görebiliriz. Facebook’un bu konuda geri kalması da, her şeyi gösteriyor. 12-17 yaş arası gençler, artık tamamen Snapchat’ı tercih ediyor. Facebook kullanıcı sayısında bu düşüler, reklam gelirlerinin de eş zamanlı olarak düşeceğini gösteriyor.

Facebook bu yılın aynı dönemlerde açıklamış olduğu raporda, 9.2 milyar dolar reklam geliri elde ettiğini açıklığa kavuşturmuştu. Bu dönemlerde alınan reklam gelirleri de, yalnızca 8 milyar dolarda kaldı. Oscar Orozco’nun açıkladığı bir konuşmaya göre, gençler artık Facebook üzerinde daha az zaman harcıyor ve hesabı olan gençler, bu hesaplarını tamamen kapattı ve artık tercih etmiyorlar.

Facebook’un kullanıcı sayısı, geçen yıla göre yüzde 1.2 oranında bir düşüş gösterdi. Yapılan aynı araştırmaya göre diğer bir favori olan İnstagram, kullanıcı sayısını %20 oranında arttırmayı başardı.

Yorum yazın