Samsung Galaxy S8 29 Mart’ta Geliyor!

Kenan Aktürk

Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı Samsung Galaxy S8, kısa süre sonra gözler önüne serilecek.  Bir süre önce telefonlarındaki patlamalar nedeniyle sarsılan Samsung, S8 modelini çıkış tarihinden önce hiçbir yerde tanıtmayacağını belirtmişti. Tanıtıma yönelik bir çalışma içerisinde bulunmayan Samsung, kısa süre sonra S8 modeliyle karşımıza çıkacak.

Mobil firmalar genellikle yeni çıkaracakları cihazları Mobil Dünya Kongresi üzerinden tanıtıyorlar. Bu tanıtım Samsung tarafından beklenirken, Samsung yaptığı açıklamalarla bu beklentiyi sarstı. Mobil Dünya Kongresinde tanıtıma girmeyecek olan S8 modelinin hakkında da çok fazla sızıntılar paylaşılmıştı.

Yapılan İddialar Çıkış Tarihiyle Doğru Orantılı Çıktı

Samsung, Galaxy S8 modelinin çalışmalarına başladığından itibaren çeşitli iddialar ile karşı karşıya kalmıştı. Bu iddialara kesinlikle yanıt vermeyen Samsung, sessizliğini korumuştu. S8 modelinin 29 Mart’ta tanıtılacağından bahsedilirken, Samsung bu iddiaları yaptığı açıklamayla doğrulamış oldu.

29 Mart’ta New York üzerinden tanıtıma hazırlanan Samsung, diğer iddialar için de hiçbir cevap vermedi. Yapılan tahminlere göre Samsung Galaxy S8’in ön yüzü tamamen ekran ile kaplı olacak. Tamamen ekranla kaplı olan ön yüzde harici bir tuş olmayacak. Ön yüzde hiçbir tuş barındırmayacak olan S8’in sanal bir tuşu olacak. Ayrıca Samsung Galaxy S8’in ikinci bir telefonla tanıtılması ve yapay zeka asistanıyla birlikte gelmesi bekleniyor.

Yorum yazın