Samsung Galaxy S Duos İncelemesi ve Özellikleri!

Alp Ozcan

Samsung akıllı telefon pazarındaki hızlı yükselişini devam ettiriyor ve bünyesine sürekli olarak yeni cihazlar katıyor. Bunlardan birisi de Galaxy S Duos S7562.

Telefonun öncelikle boyutlarına bakacak olursak; 10.5 mm ve 120 gram ağırlığındaki telefonu elinize aldığınızda, elinize tam oturduğunu göreceksiniz. Samsung bu modelinde sizlere siyah ve beyaz olmak üzere iki seçenek sunuyor. 4 GB hafızası bulunan telefonun Micro SD girişi sayesinde de hafızası 36 GB’a kadar yükseltilebiliyor. 3G ve Wi-Fi destekleyen bu akıllı telefonla internette dilediğiniz gibi sörf yapabilir, sosyal ağlarda da etkin bir şekilde rol alabilirsiniz. USB v2.0 ve Micro USB girişleriyle telefonunuzu çok rahat bir şekilde bilgisayara bağlayarak veri alış verişi yapabilir, aynı zamanda da şarj edebilirsiniz. İşletim sistemi olarak Android 4.0 Ice Cream Sandwich kullanan telefonun işlemcisi ise 1 Ghz ve tek çekirdekli. Dokunmatik ekranında TFT teknolojisi kullanılmış olup, 4 inç büyüklüğünde ve 400×800 piksel ekran çözünürlüğüne sahiptir. 16M renk teknolojisi sayesinde de oyunlarda ve uygulamalarda renkleri en canlı halleriyle görüntüleyebilirsiniz. Telefonun arka kısmında bulunan 5 megapiksellik kamerası ile fotoğraf ve video çekebilirsiniz. Ön kısmında bulunan VGA kamerası ile de görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Fotoğraf çekerken otomatik odaklamayı da kendisi ayarlıyor. LED flaş özelliği sayesinde de gece karanlığında dahi net fotoğraflar çekebilirsiniz.

Samsung bu modelinde Dual SIM Always ON teknolojisini kullanarak, aynı anda 2 SIM kartınızı kullanmanıza olanak tanımış. Bu sayede diğer hattınızla konuşurken, diğer hattınıza çağrı alabiliyorsunuz ve çift hat için çift telefon kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Ürün şu anda Türkiye’de de büyük ilgi görüyor, şu andaki satış fiyatı ise 790 – 890 TL arasında.

Yorum yazın