Motorola Atrix HD İncelemesi!

Alp Ozcan

Motorola seri haline getirmiş olduğu Atrix’in 3. nesil modelini de piyasaya sürdü. Motorola’yı geçtiğimiz yıllarda Google satın almıştı. Bu hamleden sonra da Motorola telefonlarındaki teknolojik özellikleri de artırmaya başladı diyebiliriz.

Telefon, 8.4 mm kalınlık ve 140 gram ağırlığa sahip. İncelik yönünden çok iyi desek de ağırlık için aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz. 4.5 inç büyüklüğündeki ekran Color Boost teknolojisi de kullanılmış. 1280×720 piksel ekran çözünürlüğüne sahip telefonda 330 ppi mevcut. Atrix HD’de Qualcomm Snapdragon S4 1.5 Ghz işlemci ve 1 GB RAM bulunuyor. Bu özellikleri ile göz dolduran telefonun, çalıştıramayacağı uygulama ve oyun bulunmuyor gibi gözüküyor. 8 GB dahili hafızası (HDD) bulunan telefonun bir tane de Micro SD girişi bulunuyor. Micro SD girişi ise 32 GB’a kadar destekliyor. İşletim sistemi olarak Android 4.0 ICS kullanan akıllı telefonun dokunmatik ekranı sayesinde internette dilediğiniz gibi sörf yapabilirsiniz. Ayrıca Google Android marketteki binlerce uygulamaya da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 8 megapiksellik kamerası ile de evdeki dijital fotoğraf makinenizi artık yanınızda taşımanıza da gerek kalmıyor. Bu kamera ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilir, 1080p kalitesinde HD videolar da kaydedebilirsiniz. 1780 mAh gömülü bataryası sayesinde de telefonun bekleme ve konuşma süreleri de artırılmış. Telefonlarda genellikle olmayan HDMI çıkışı bu modele entegre edilmiş. HDMI çıkışı sayesinde telefonunuzu bilgisayara ve televizyona bağlayabilirsiniz.

Telefonda bulunan ekstra özelliklerden birisi de el yazısı tanıma sistemi. Bu sayede telefonunuzun kilit kodunu el yazısı olarak ayarlayabilirsiniz. Bir diğer önemli özelliği ise ikinci hoparlörü sayesinde dış sesi büyük oranda engellemesi. Bu sayede gürültülü ortamlarda rahatlıkla konuşabilirsiniz. Tamamen kişiselleştirilebilir ekranlı Atrix HD’nin fiyatı ise 599 TL.

Yorum yazın