Google I / O 2021: Android, 2 Milyar Aylık Etkin Cihazda Çalışıyor!

Alperen

Xinhua geçtiğimiz perşembe gününde Google’ın mühendis ve yönetici yardımcı görevini üstlenen Dave Burke, Android’in “kendi türündeki işlem alanlarına göre, oldukça büyük olduklarının ve aynı zamanda rakiplerinin olmadığının vurgusunu yaptı.

Linux çekirdeği temel alınarak öncelikli olarak bazı özelliklerin vurgusunu yapmak isteyen Android, ilk olarak 2007 yılında bilindiği gibi bizlere tamamen tanıtıldı. Şu anda kullanılan işletim sistemi yani yazılımı ve içindeki uygulamaları (uygulamalar veya uygulamalar da dahil) kontrol eden yazılım platformu olarak varlığını sürdürmekte

Ağustos aylarında sanırım 2016 yılında  Google yetkilileri, Android’in kullanılan saatlerde, arabayla, televizyonla, İnternet’le ile alakalı şeyler ile (IoTs) ve chromebook’ları  küçük ekrana sahip dizüstü bilgisayarların da neredeyse bu tür ekranlarda olmasını söylediler.

Burke, Android’i daha hızlı ve pratik yapmak için bazı söylemler yaptı. Android sisteminin en yeni üyesi olan  Android O’nun resmi sürümünün “bu yılın ilerleyen saatlerinde bilindiği üzere yapılacak ve adı da Oreo olacak.

Google buna ek olarak Google Assistant olarak da halk arasında bilinen 100 milyondan fazla cihaza elverişli olmasının dışında , Apple iPhone’larda da hemen aktif olarak devam edeceğini söyledi.

Yorum yazın