Doğal Sakal Çıkarma Yolları

Sıtkı Çolak

Doğal Sakal Çıkarma Yolları

Erkeklerin doğal aksesuarlarından bir tanesi olan sakallar, yeni moda olan doğal görünüme dönüş ile beraber daha büyük bir önem kazanmaya başlamıştır. Sakal bir erkeğin görünümünde ciddi değişikliklere neden olurken doğal sakal çıkarma yolları ile kısa sürede istenen görüntü elde edilebilir. Genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak çıkmayan sakallar için doğal sakal çıkarma yolları arasında pek çok alternatif seçenek bulunur.

Beslenme Şekli

Sağlıksız bir beslenme düzenine sahip olmak ya da düzensiz bir şekilde beslenmek pek çok fiziksel soruna neden olabileceği gibi erkeklerde sakal çıkma problemini de beraberinde getirir. Doğal sakal çıkarma yolları olarak denenebilecek olan ilk alternatif beslenme şeklini belirli bir düzene oturtmaktan geçer. Tüketilen fast food gıdaların en aza indirgenmesi, vücudun ihtiyacı olan besinlerin düzenli bir şekilde alınması, sebze ve meyve tüketimine daha fazla ağırlık verilmesi gibi yöntemler sakal çıkarmak için denenebilir.

Vitamin ve Mineral

Sakalların hızlı bir şekilde uzamaması folik asit ile biyotin eksikliğinden kaynaklı olarak meydana gelir. Deniz mahsulleri, karaciğer, baklagiller, karnabahar, muz, havuç, yumurta ve tahıllı olan gıdaların tüketimi vücudun ihtiyacı olan folik asitin alınmasına yardımcı olur. Doğal sakal çıkarma yolları arasında vitamin ve mineral açısından zengin bir şekilde beslenmek de yer alır. Bu gıdaların yanı sıra eczanelerden de temin edilebilecek folik asit takviyeleri söz konusu olur.

Doğal Sakal Uzatma Kürleri

Evde uygulanabilecek olan kür tarifleri ile de doğal sakal çıkarma yolları denenebilir. Sakal ve saç çıkarmada mucizevi bir şekilde kendisini kanıtlayan sarımsak, temiz cilde sürüldükten sonra 20 dakika boyunca bekletilmeli ve ardından duru su ile temizlenmelidir. Sarımsak erkeklerin çene yapısında yer alan sakalların daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Kıl köklerini ve deriyi nemlendirerek besleme işlemini yapan badem yağı da sakalların hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olan doğal yollardan bir tanesidir. Badem yağının yanı sıra doğal zeytinyağı da gözeneklerin açılmasına ve sakalların daha hızlı bir şekilde çıkmasına yardımcı olan etmenlerden biridir.

Yorum yazın