Yangın Merdiveninde Kalite

Serhan Yücesoy

Yangın insanların başına gelebilecek en kötü şeylerin başında yer laır bu nedenle insanoğlu her zaman yangınları önlemek için bir çok önlem ve bir çok yeni içat çıkarmıştır…

Bunlar yangın tüpü, yangın merdiveni, yangin söndürme sistemleri, yangın alarmları gibi vs.. bir çok ürün bulunmaktadır… Peki bu ürünleri nereden alacaksınız ve hangi firmalara güvenilmesi gerekir?

Bu konuda binamızında yangın merdivenlerini yapan Fatih Mühendislik firmasını öneririz…

YANGIN MERDİVENİ NEDİR?

Yangın merdiveni imalatı son derece önemli bir konudur. Bunun nedeni yangın durumunda hayati öneme sahip olması ve sorunsuz kurtulmayı sağlamasıdır. Malzeme özelliği gibi detaylar ve üretim şekli hatalı olursa bu durumda yangın merdiveni amacından sapar. Yani dayanıksız malzemeden üretilen merdivenler başka türlü riskleri beraberinde getirir. Yangın merdivenleri ve diğer alanlarda hizmetler almak için Fatih Mühendislik ’ten faydalanabilirsiniz. Firmamız yangın alanında gerekli tüm malzemeler konusunda size destek sağlayacaktır.

Yangın merdiveni sanayisinde dikkat edilecek hususlar

Yangın merdiveni imalatı için bazı detaylara önem verilmesi gerekmektedir. Bunlar şöyle sıralanabilir:

  • Bina içinde bulunan yangın merdiveninde havalandırma bacaları tesis edilmelidir. Duman kaçağından korunma sağlanması önemlidir.
  • Mekanik havalandırmalar yüksek yapılarda olması gereken detaylardır.
  • Güç kaynağı kullanılırken bağımsız ve yangından korunan bir tane seçilmelidir.
  • Bina dışıyla ilişkili tam kagir yangın merdivenleri tercih edilmelidir.
  • Yangın merdiveninde duvar, tavan özellikleri taban bölümünde yanıcı hiçbir madde olmamalıdır.
  • Yangın merdiveni bodrum katındaysa bu durumda kova kullanımı da önem kazanır.
  • Yangın merdivenlerinin yan kısımlarında küpeşte ve korkuluk olmalıdır. Panik halinde aşağı inme durumu dikkate alınmalı güvenlik detayları da düşünülmelidir.

Yangın Merdiveni Kapıları Nasıl Yapılmalıdır?

Yangın merdiveni üretimi aşamasında önemli olan bir diğer konu kapı özelliğidir. Yangına en az bir buçuk saat boyunca dayanabilen, alevi kesen, kaçış yönünde açılan kapı olması son derece önemlidir. Ayrıca kendi kendine kapanan kapılar olması da önemli diğer konudur. Kilitleme sisteminin olmaması gerekir. Yangın kapısının push-bar ile açılması gerekir. Özellikle itfaiyecilerin içeriye girme imkanı da olmalıdır. Kapıların kendi kendine kapanır şekilde olması önemlidir.

Yangın Merdiveni Üretim Süreci Talep ve Uygulama

Yangın merdiveni üretim süreci ve başvurularda öncelikle Fatih Mühendisliğe bilgi ve fiyat açısından başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra karar verdiğiniz yangın merdiveninde uygulama aşamasına geçilir. Bina yüksekliği gibi detaylara önem verilmelidir. Gereken ölçüler hazırlanır. Daha sonra fiyatta da anlaşma olursa sonuç alınabilir. Taleplerde her müşterimizin istekleri farklı olabileceğinden belirli standart rakamlar yoktur. Malzeme özelliği de belirleyici olur. Bazı malzemeler daha dekoratif ve daha dayanıklı olduğundan ücretleri de yükselebilir.

Tavsiye ettiğimiz yangın merdiveni şirketi

İstanbul bölgesine hakim bölgesine hakim ve en iyi üretici Fatih bey’ın şirketi olan http://www.yanginmerdivenleriniz.com/yangin-merdiveni.html‘dır.

Yorum yazın