Web Girişimcilerinin Domain Aracı

Alp Ozcan

domain

Web girişimcileri internet dünyasında projelendirmek veya ileriye dönük yatırımlar yapmak amacıyla sürekli olarak alan yeni domainler tescil etmektedirler. Alan adları ile ilgili işlemlerini hızlı ve doğru olarak sonuçlandırmak istemektedirler. Bu konuda sorunsuz ve ücretsiz olarak hizmet veren domainsorgulama.com adresinde sadece alan adları ile ilgili işlemleri herhangi bir limit bulunmadan yapabilirsiniz. Web girişimcilerine whois sorgulama işlemlerinden isim tescil sürecine kadar tüm işlemleri sorunsuz olarak tamamlayan domain sorgulama servisinin sunduğu diğer servisleri yakından inceleyelim.

Toplu Domain Sorgulama

Toplu alan adı sorgulama servisiyle dilediğiniz kadar domaini alt alta sıralayarak sorgulama yaptığınız alan adlarının daha önce tescil edilip edilmediğini görebilirsiniz. İşleminiz tamamlandıktan sonra her alan adının karşısında durumunu gösteren bir bilgi mesajı yer almaktadır. Tescile uygun olup olmadığını bilgi mesajları aracılığıyla görebilirsiniz.

IDN Çevirici

Türkçe karakterli alan adlarının hayatımıza girmesiyle idn çevirici servislerine olan ihtiyaç artmış durumda. DNS yönlendirmeleri ve SEO çalışmaları yapılacağı zaman alan adınızın ASCII karakter karşılığını öğrenerek çalışmalarınızı bu şekilde yürütmeniz gerekmektedir.

Whois Sorgulama

Bir alan adının kime ait olduğunu ? Hangi kişi veya kurum tarafından tescil edildiğini whois sorgulama servisi ile öğrenebilirsiniz. Burada alan adı sahibine ait telefon, e-mail gibi iletişim bilgilerine ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Pagerank Sorgulama

Google kendi algoritmalarıyla web sitelerine 1 ile 10 arısında bir puanlama yaparak sitelerin gücünü ve kalitesini kendi tarafına bu şekilde yansıtmaktadır. Belirli aralıkla yapılan güncellemeler sonuncu sitenizin puanı artabilir veya düşebilir. Google’ın sizin web sitene kaç puan verdiği görmek için pagerank sorgulama sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Farklı Alan Adı Uzantıları

Jenerik bir alan adına sahip olmak için alışılagelmiş com/net/org gibi domain uzantılarının yerine farklı uzantılar tescil ederek rakiplerinizden bir adım daha önde olabilirsiniz.

Yorum yazın