Ünlü İç Mimarlardan Ufuk Açıcı Fikirler

Serhan Yücesoy

Üretim alanında sağlamlık, uzun ömür, işlevsellik, kullanılabilirlik kadar önemli bir etken daha bulunur: tasarım. Söz konusu çalışma alanı tasarım olduğunda işin içine diğerlerinden farklı olarak yaratıcılık, yenilikçi anlayış, özgünlük girecektir. Bir ürün için araştırma geliştirme aşamasında en çok üzerinde durulan konulardan biri de ürünün tasarımıdır. Üretimin her alanında, teknoloji, sanayi, giyim, yapı gibi sektörlerde tasarım her zaman ön planda görünmektedir. Zira tasarım estetik katman yaratılmasını sağlayan bir çalışma alanıdır. İnsanların ise tarihten bugüne en çok ilgi duydukları şeylerden biri de estetiktir. Görüntü, imaj bu anlamda üretim sektöründe her şeyden çok önem kazanmaktadır.

İş yapı sektörüne geldiğinde yaratıcı fikir oluşturma konusunda iç mimar performansı önem kazanmaktadır. Bir iç mimar yapılara ruh katan aşamada, dekorasyon unsurlarını doğru bir şekilde oluşturma konusunda iş yapar. Bu konuda örnekler görmek için ünlü iç mimar çalışmalarına göz atmak yeterli olacaktır. Yapı sektöründe tasarım iç mekân ve dış mekân olmak üzere iki noktada değerlendirilir. Dış mekânlar için veranda ve bahçe uygulamalarını düşünebiliriz. Buradaki uygulamalar evin genel atmosferini tamamlayıcı özellik gösterir. İç mekân söz konusu olduğunda ise sınırsız bir tasarım alternatifine sahipsinizdir. Bu konuda insanlar kendi tarzları ve kişisel zevklerine göre uygulama çalışmaları yaparlar. Hatta bununla ilgili kişisel bloglar açılıp, yapılan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Ne var ki her insan ne istediğinin farkında olmayabilir. Özellikle bol alternatifli iç mekân dekorasyonunda nasıl hareket edebileceği konusunda uzman desteği isteyebilir. Bu aşamada devreye ünlü iç mimarlık firmaları girmektedir. Evin genişliği, konumu, odalarının, bölümlerini göz önünde bulundurarak kendi kişisel yaşam alanınızı yaratmanız için farklı önerilerde bulunurlar. Bir iç mimar bu aşamada yaratıcı fikirler sunmak durumundadır. Modern yaklaşımlarla çağa uygun bir tasarımın kapısını aralamaktadır. İnsanlar moda akımlara yönelmeyi sevmektedirler. Ev tasarımında da, üretimin diğer aşamalarında olduğu gibi, kimi zaman öne çıkan tasarım unsurları bulunmaktadır. Bir evin tasarımı sizi yıllar boyu taşıyacaktır. Dolayısıyla bir iç mimar size uzman görüşüyle istediğinizi verebilir.

Daha fazlası için http://www.ucicmimarlik.com/

Yorum yazın