Türkçe Farsça Çeviri

Serhan Yücesoy

Yurtiçi ya da yurtdışı fark etmeksizin her noktaya verilen Türkçe Farsça çeviri hizmeti dile hakimiyeti tam olan tercümanlar tarafından gerçekleştirilir. Pek çok dilde verilen tercüme hizmetlerinde kullanıcıların tüm soruları için kesintisiz destek sunulur. Kulaktan dolma bilgilerle ve bilinçsiz şekilde yapılan tercümelerin aksine her bir çeviri uzmanlığın eseridir. Tüm metinler orijinalliğini yitirmeden hedef dile aktarılır. Üstelik standart tercümeye ek olarak noter tasdikli, yeminli, apostil, konsolosluk tasdikli gibi farklı çeviri hizmetleri de mevcuttur. Hizmet ağının ve türünün geniş olması müşteri beklentilerinin en iyi şekilde karşılanmasını sağlar.

Hint Avrupa dil ailesinde bulunan Farsça Basra Körfezi, Özbekistan, Tacikistan, Afganistan ve İran gibi ülkelerde yaygın şekilde konuşulur. Bu bölgelere yönelik çeviri yapacak olan çevirmenin noktalama işaretleri de dahil olmak üzere her bir detaya ekstra özen göstermesi gerekir. Köklü ve saygın bir dil olarak bilinen Farsça özellikle dış ticaret ile ilgilenen pek çok kişi tarafından tercih edilir. Aktif şekilde kullanılması nedeniyle tercüme desteğine sıklıkla ihtiyaç duyulur.

Farsça Türkçe Çeviri

Sözlü ve yazılı olarak iki farklı şekilde yapılan Farsça Türkçe çeviri özveri, dikkat ve özen ister. Sözlü tercümeler yazılı tercümeye kıyasla biraz daha zor olmasıyla bilinir. Bu tür tercümeleri yaparken tercümanın ilgili konu hakkında yetkin olması ve terimleri eksiksiz olarak bilmesi önemlidir. Özellikle anlık tercümelerde bilgi eksikliği olmaması için çevirmenin bilgi dağarcığının geniş olması beklenir. Bunu sağlayabilecek tercüman sayısı az olduğundan çevirmen seçimlerinde dikkatli olmakta fayda vardır. Yazılı tercümelerde de hata payını sıfıra indirmek adına tüm belgeler denetimden geçirildikten sonra sahibine iletilmelidir. Özellikle hukuki, teknik gibi bilgilendirici içeriklerde yapılacak küçük bir yanlış ciddi sonuçlara neden olabilir.

Yorum yazın