Türk Telekom, Avea ve TTNET birleşti

Alp Ozcan

Türkiye’de internet erişimi, GSM ve telefon hizmeti dendiğinde akla ilk gelen üç marka olan Türk Telekom, Avea ve TTNET sonunda tek bir marka altında birleşti. Buna göre, üç şirket de artık Türk Telekom markası altında hizmet verecek. Peki, bu birleşme ne anlama geliyor?

Birleşmenin perde arkası

Birkaç gündür Türk Telekom, TTNET ve Avea dükkânlarının yepyeni bir görünüme kavuştuğunu görmüş olmalısınız. Birleşme ile birlikte yeni bir heyecanla ve yenilenen Türk Telekom logosuyla şirket kaldığı yerden yola devam ediyor. Marka bu yeni yüzü ile abonelerine kaliteli bir hizmet vaat ediyor. Türk Telekom’un şu anda Türkiye’nin dört bir yanındaki 81 ili kapsayan, toplamda 206.000 kilometre uzunluğundaki fiber ağı bulunuyor. Bu birleşme ile birlikte şirket tarafından sunulan kaliteli hizmetler hem mobil hem de sabit hatlar üzerinden verilebilecek.

Türk Telekom CEO’su Rami Aydın birleşme ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetlerimizi ‘Türk Telekom’ tek markası altında bir araya getirerek yeni bir dönem başlatıyoruz. Yenilikçi olma, dinamizm, müşteri odaklılık, çeşitlilik gibi değerleri temsil eden yeni logomuzla taçlandırdığımız bu yeni dönemde, tüm Türkiye’ye yayılmış fiber altyapımızın gücü, hem mobil hem sabit alandaki hizmetlerimizde kendini gösterecek. Fiberin gücünü mobile taşıyacağız. 206 bin kilometrelik fiber altyapımız, Nisan ayında hayata geçecek 4.5G iletişim noktalarını besleyecek olan kökleri oluşturacak. Fiber altyapımız ve sahip olduğumuz, 4.5G için kritik öneme sahip 1800 MHz bandındaki en yüksek kapasite ve abone başına düşen en yüksek frekans paketleriyle Nisan ayında başlayacak ghc v4.5G’de sektörde değişimin öncüsü, 4.5G’nin rakipsiz lideri olacağız.”

Birleşme kullanıcılar için ne anlama gelecek?

CEO Rami Aydın’ın da ifade ettiği gibi, bu üç markanı birleşmesi aynı zamanda Türkiye’deki en hızlı sabit internet bağlantısı olan fiber bağlantının 4.5G ile entegre olması ve hem mobil hem de sabit bağlantının kalitesinin artması anlamına gelecek. Ayrıca, son kullanıcı olarak müşteriler internet veya telefon açtırmak için tek tel farklı markalarla uğraşmak zorunda kalamayacak ve tüm iletişim ihtiyaçları için Türk Telekom’a müracaat etmeleri yeterli olacak.

Son olarak, Rami Aydın’ın konuşmasında verdiği bir başla müjdeyi de paylaşalım: Sunduğu iletişim hizmetleri yanında Türkiye’nin en zengin TV içerik sağlayıcısı olan Türk Telekom müşterilerine 4K teknolojisini de sunacak. Böylece bahis severler başta olmak üzere tüm sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği ve yayın haklarının 3 sene daha Türk Telekom’a ait bulunduğu UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi karşılaşmaları da izleyicilere 4K formatında sunulacak.

Türkiye’nin en büyük marka birleşmesiyle ortaya çıkan yeni Türk Telekom markası ile yeni bir dönemin açıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorum yazın