Trabzonspor Abdullah Avcı ile Çıkışa Geçti

Serhan Yücesoy

Trabzonspor geçen hafta oynanan Çaykur Rizespor maçını 2-1 ile geçmeyi başardı. Avni Aker Stadyumunda oynanan müsabakada, topla oynama oranında artış göstererek galibiyete uzandı. Abdullah Avcı, Trabzonspor’a imza atmasının ardından büyük bir gelişim göstermeye başladı. Sezona başladığı Eddie Newton, başarısız bir çizgi göstermesinin ardından görevden alınarak, yerine Abdullah Avcı getirildi. Betebet Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’a gelmesi, bir noktada da Beşiktaş’a da oldukça faydalı oldu. Abdullah Avcı geçen sezon Beşiktaş’ta görevine son verilmesinin ardından, yeni bir takım ile anlaşana kadar Beşiktaş yönetimi maaşını ödemeyi taahhüt etmişti. Avcı, Trabzonspor ile anlaşmasının ardından Beşiktaş Avcı için ödediği maaş yükünden de kurtulmayı başardı.

Abdullah Avcı’nın genel olarak Trabzon kariyerine baktığımızda ise, kariyerinde ilk kez Hatayspor maçında “ilk yarıda isabetli şut” çekemeden tamamladığını görmekteyiz. Betebet giriş bu istatistik gösteriyor ki Abdullah Avcı’nın Trabzon kariyerine daha odaklanması için belirli bir süre daha geçmesi gerekmekte. Geçen yıl Beşiktaş’a imza atmasının ardından oldukça kötü bir performans göstermiş, sonunda da görevi Sergen Yalçın’a bırakmak zorunda bırakmıştı. Trabzon görece daha kolay bir yapıya sahip olsa da, Beşiktaş ile kıyaslandığında daha zor bir camia olarak dikkat çekiyor. Yıllardır beklenilen şampiyonluk ve Fenerbahçe ile yaşadıkları 2011 Şampiyonluğu çekişmeleri, kulübe oldukça zarar vermiş durumda.

Abdullah Avcı tüm bunların yanında oynattığı savunma odaklı futbol yapısıyla da sosyal medyadan eleştirilerin hedefinde oldu. Ancak alternatif bir istatistik de bu dönemde ortaya çıktı. Betebetuye.site Abdullah Avcı oynattığı defansif futbol ile eleştirilerin merkezinde olsa da, 41 yıl sonrailk kez deplasmanda 3 maç üst üste gol yemeyen teknik direktör olma başarısını gösterdi. Trabzon gol yollarında zorlansa da, defansif anlamda sorunlarını çözmüş gibi görünüyor.

Yorum yazın