Tolga Ciğerci’den Fenerbahçe’ye Büyük Minnet

Serhan Yücesoy

En zor günlerinde Fenerbahçe’den tam destek gördüğünü belirten Tolga Ciğerci, takımına duyduğu minneti basın mensuplarıyla paylaştı. Fenerbahçe’den boş mukavele dahi gelse gözü kapalı imza atacağını belirten Ciğerci, Sarı lacivertli takımda yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu da aktardı. piabet Takım olarak tüm oyuncuların şampiyon olmak için elinden geleni yaptığını söyleyen Ciğerci, gelen sorulara da samimiyetle cevap verdi. Antalya Belek’te devam eden devre arası çalışmalara büyük bir özveri gösterdiklerini belirten Ciğerci, hem Kayseri maçına hem de şampiyonluk için hazırlandıklarını aktardı.

Zor Günler Geride Kaldı

Uzun süren sakatlığının ardından kendisine daha iyi baktığını ve dikkat ettiğini aktaran Ciğerci, o kötü günlerde Ali Koç ve ekibinin kendisine destek olduğunu söyledi. Kötü günleri geride bırakan Ciğerci, sahadaki performansı ile her şeyin yolunda olduğunu gösterdiğini belirtti. Önlerinde bulunan 4-5 aylık süreci iyi değerlendirmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Ciğerci, hedefinin şampiyonluk olduğunu yeniledi.

Skora Katkısı Büyük

piabet Açıklamalarında kendi performansını da değerlendiren Ciğerci, 6 ve 8 numara yani orta sahayı daha çok sevdiğini aktardı. Hocanın kararlarına son derece saygılı olduğunu ifade eden Ciğerci, mevkinin kendisi için problem olmadığını söyledi. Tek önem verdiği şeyin takıma katkı sağlamak olduğunu belirten başarılı futbolcu, mevkiye göre performans sergileyebildiğini fakat daha fazlasını yapamadığını aktardı. Oynadığı karşılaşmalarda skora olumlu katkılar sağladığını belirten Ciğerci, 2-3 gol daha fazla olabilirdi şeklinde konuştu.

Mehmet Ekici’nin Takıma Dönmesi

Mehmet Ekici ile ilgili değerlendirme yapan Ciğerci, takıma dönmesine sevindiğini ifade etti. 27 yaşındaki genç futbolcu, genel olarak bütün takım arkadaşlarıyla iyi anlaştığını belirtti. Bununla birlikte Mehmet Ekici ile dostluklarının daha farklı olduklarını aktardı. Ekici’nin iyi bir insan olduğunu belirten başarılı oyuncu, idmanlarda da kendisini gösterebilmesi gerekliliğine değindi. Genel olarak Ekici’nin başarılı bulduğunu söyleyerek, takıma yardım edebilecek bir isim olduğunun da altını çizdi. Arkadaşının geri dönmesine çok sevinen Ciğerci, hakkında hayırlısı neyse o olsun şeklinde konuştu

Türkiye İçin Oynamak İstiyor

Milli takım seçimleri konusunda gelen soruya da açıklık getiren Ciğerci, Türkiye için oynamak istediğini belirtti. Milli takımın kalple seçilmesi gerektiğini düşünen Ciğerci, herkes kalbinin dediği yere gitmelidir şeklinde konuştu. Milli takıma tekrar çağrılmak istediğini belirten Ciğerci, takımı için de taraftarlardan destek istedi. Sezonun ikinci yarısında taraftarın kendilerini yalnız bırakmamasını isteyen Tolga Ciğerci, şampiyonluk için ellerinden gelen yaptıklarını belirtti. Fenerbahçe camiası olarak hep beraber başarılı olabileceklerini ifade eden Ciğerci, dışarda da puan toplamak istediklerini aktardı. 2019 yılını iyi kapattıklarını belirten başarılı topçu, 2020 senesi için de iyi başladıklarını söyledi. Gerek içerde gerekse de dışarda takım olarak hareket ettiklerini belirten Tolga Ciğerci, bu bilinçle karşılaşmalara hazırlandıklarını aktardı.

Yorum yazın