Tesettür Kıyafet Kombinlerinde Renklerin Coşkusu

Serhan Yücesoy

Tesettür kombinlerinde renkler konuşuyor

Geçmiş dönemlerde klasik renklere hakim olan tesettür kombin modelleri, artık yerini renkli görüntülere bırakmış gözüküyor. Farklı renklerin uyumlu şekilde bir araya getirildiği, bazen de zıt renklerin kombinasyonlarına yer verildiği kombin modelleri kadınların son derece dikkatini çekiyor. Özellikle genç kesimin fazlasıyla ilgi gösterdiği renkli tesettür kombinleri, gün geçtikçe daha da fazla ilgi göreceğe benziyor. Peki, göze hitap eden bu kombinlerde hangi parçalar daha çok kullanılıyor?

 Tesettür giyim kombinasyonlarında sık kullanılan parçalar

En üst sıraları tunikler ve elbiseler kapıyor. Çünkü hemen her renkte tesettür tunik modelleri, vitrinleri ve rafları süsleyen ürünler oluyor. Tunik modelleri için kullanılan kendinden aksesuarlı tasarımlar ise, kadınlara pratik kullanım avantajı sağlıyor. Böylece takı telaşından da kurtulmuş oluyorlar. Bunun yanı sıra uzun elbise modelleri ve üzerlerine kombin yapılmış tek ya da iki düğmeden oluşan sıfır kol uzun yeleklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Elbiselerde genellikle düz renkler kullanılırken, yeleklerin bazılarında elbiseden farklı renkte bir kumaş ya da desenli kumaşlar kullanıldığı görülüyor. Böylelikle sade olan tesettür elbise modellerine hareketlilik katılmış oluyor.

Dış giyim olarak da kaşe kaban modelleri, göze hitap etmeye devam ediyor. Düze renklerin asaleti sayesinde, zıt renk kombinasyonlarıyla, mükemmel bir görüntü elde edilebiliyor. Sakin bir görüntüyü tercih edenler için kahve tonları ve pembenin açık tonlarına sahip olan kaban modelleri bulmak mümkün görünüyor. Daha canlı renklere yönelmek isteyenler için de çeşitli marka ve tasarımcıların dizaynlarına göz atmak yeterli olabiliyor.

 

Yorum yazın