Şişme Yatakların Pompaları Güvenli Bir Şeklide Çalışır Mı?

Serhan Yücesoy

Şişme yataklar son derece kullanışlıdır. Hem dayanıklılığı açısından hem fiyatları açısından hem de yer kaplamamasından dolayı tercih edilir. Ayrıca kamp yaparken de büyük kolaylık ve konfor sağlar. Tabi bir de şişme yatakları şişirmek gerekmektedir. Bunun için de bir pompaya ihtiyaç duyarsınız. Şişme yatak pompaları yatağınızın saniyeler içerisinde şişmesini sağladığı için kısa zamanda yatağınız hazır hale gelir. Yine aynı şekilde hızlı bir şekilde inmesine yardımcı olan pompalarda bulunmaktadır.

Eğer şişme yatak satın almak istiyorsanız mutlaka bu ürün karşılaştırmasına tıklayın : buraya tıklayın.

Şişme yatak pompası genel olarak tek ya da çift kişilik yatakların kolay şişirilmesi için kullanılan ürünlerdir. Bir şişme yatak satın aldığınızda bu ürün yanında verilmektedir. Kamp yaparken geceyi konforlu bir biçimde geçirmek, misafirleriniz geldiğinde kolayca ve rahat edecekleri yataklar hazırlamak ya da evinizde alan kazanmak için kendiniz şişme yatak kullanabilirsiniz. Şişme yataklar hakkında en merak edilen sorulardan biri de şişme yatakların pompaları güvenli bir şeklide çalışır mı?

Elbette çalışmaktadır. Çünkü zaten amaç, herhangi bir sorun yaşamadan şişme yataklarınızı yeri geldiğinde; şişme kanepe, yastık, bot, oyuncak, deniz yatağı, havuz gibi ürünleri de genel olarak şişme yatak pompası ile şişirebilirsiniz. Tabi ki, almış olduğunuz pompanın kalitesi de çok önemlidir. Herhangi bir yerden herhangi bir şekilde almış olduğunuz pompa için şişme yatakların pompaları güvenli bir şeklide çalışır mı? diye düşünmenizde yarar var.

Fakat zaten bilinen, tavsiye edilen, kaliteli bir pompa alırsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Kaliteli pompaların fiyatları olması gerekenden daha pahalı olabilir. Fakat miktarlar sizin güvenliğinizden önemli değildir. Şişme yatak pompası fiyatları, aletin türüne, fonksiyonlarına, markasına ve kalitesine göre değişir. Genel olarak şişme yatak pompaları elektrikli ve manuel olmak üzere iki farklı şekilde tasarlanır.

Şayet şişme yatakların pompaları güvenli bir şeklide çalışır mı? diye kastedilen soru elektrikli pompalar ise, manuel pompalar da kullanabilirsiniz. Fakat daha önceden belirttiğimiz gibi kaliteli bir pompadan dolayı sorun yaşamaz, güvenliğinizi tehdit edecek herhangi bir durumla karşılaşmazsınız.

Elektrikli Şişme Yatak Pompası

Elektrik gücü ile çalışan bu pompalar basit, zahmetsiz, hızlı ve pratik bir biçimde şişme yatakları şişirmenizi sağlamaktadır. Oldukça küçük ve hafif pompalardır. Taşınması da son derece kolaydır. Özellikle büyük yatakları şişirmek için fazla havaya ihtiyaç vardır. Elektrikli pompalar ise saniyeler içinde herhangi bir ısınma sorunu yaşamadan yatağın kullanılabilir olmasını sağlar.

Peki elektrikli şişme yatakların pompaları güvenli bir şeklide çalışır mı? Elektrikli pompalarda, kompresörün dayanıklı olması, hızı ve çalışırken çıkarmış olduğu ses düzeyi önemlidir. Tabi ki yatağınızın markasına, modeline ve subap türüne göre de bir pompa almanız gerekmektedir. Yine de elektrikli pompalara güvenmiyorsanız, manuel pompa kullanabilirsiniz.

Manuel Şişme Yatak Pompası

Manuel şişme yatak pompaları size istediğiniz güveni verecektir. Elektrikli modellerden farklı olarak daha uzun sürede ve beden gücü ile şişirme olanağı tanır. Şişme yatağınızın subabını ve pompanın ucunu ayarladıktan sonra, sabit bir noktaya yerleştirerek, kollarınızı kullanıp ritmik hareketlerle yatağınızı şişirebilirsiniz. Ayrıca ayak gücü ile de çalışan modelleri bulunmaktadır. Sanki adım atarmış gibi, kolaylıkla şişirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Manuel pompalar genellikle elektriğin olmadığı alanlarda, daha çok dağcılık, trekking, rafting ve kamp aktivitelerde kullanılır. Küçük boyutlarda dizayn edilen manuel pompalar, son derece soft yapıda oldukları için, çantalarda kolaylıkla taşınabilir. Fakat, şişme yatakların pompaları güvenli bir şeklide çalışır mı? Diye düşünüyorsanız ve elektrikli pompalar her ne kadar size sorun yaratmayacak olsalar dahi güvenemiyorsanız manuel pompaları evinizde de tercih edebilirsiniz.

Yorum yazın