Sırlı Seramik Fayans Kullanımları

Serhan Yücesoy

Sırlı seramik karolar, iç mekan kullanımı için en uygun olanıdır ve Kalebodur Fayans Ustalarının en çok kullandığı malzemelerdendir. Mutfak, banyo ve çamaşır odalarında bulunabilir. Kalebodur Fayans Ustası tarafından yapılan camlama işlemiyle bir çekiciliğe sahip olmalarını sağlayarak, neredeyse tüm gökkuşağı renklerinde oluşturulmalarını sağlar. Mutfakta, geleneksel olarak, sıçrayan atıklar için en çok kullanılan malzeme olmuştur ve banyoda kullanım için popüler olan sırlı seramik karolara rakip olan başka bir malzeme üretilmemiştir. Ayrıca, Kalebodur Fayans Ustaları tarafından en çok kullanılan malzemelerden bir tanesi de budur.

Sırlı seramik karolar mutfak ve banyo zemin kaplamaları için bir rakip varsa, bu seramikten bile daha sert ve çiziğe dayanıklı olan porselen karolar olacaktır. Kalebodur Fayans Ustası ile döşenen seramik ve porselen sırlı karolar görünüşte hemen hemen aynıdır, ancak porselen daha pahalıdır.

Sırsız ve Sırsız Seramik Fayanslar

Karar gerçekten size kalmış. Sırlı ve sırsız seramik karoların her birinin avantajları ve dezavantajları vardır, ancak her iki durumda dezavantajları ortadan kaldırılabilir. Sırsız fayanslar “rakiplerine” göre daha az leke tutmazken, bu dezavantaj iyi bir sızdırmazlık maddesi uygulamasıyla aşılabilir. Sırlı seramik karolar, sırsız olarak ıslak olduğunda daha kaygan olma dezavantajına sahiptir, ancak bu, dokulu yüzey karoları satın alınarak büyük ölçüde üstesinden gelinebilir. Tarafsız bir karara varmanın tek yolu, yakınınızda bulunan bir Kalebodur Fayans Ustası ile tüm sırlı ve sırsız seramik karolara bakmaktır.

Yorum yazın