Seyahat Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Serhan Yücesoy

Yurt içi ya da yurt dışı seyahat edenlerin yararlanabildiği seyahat sigortası için ulaşım türü mühim değildir. Seyahat sağlık sigortası olarak da bilinen bu sigorta türü kaza ya da hastalık sebebiyle seyahat sırasında yaşanabilecek olası risklere karşı önlem niteliği taşır. Sigorta kapsamında size teminat sunacak sigorta için sigorta firmaları ile iletişim kurmanız gerekir. Talebinize ve ihtiyacınıza bağlı olarak sizin için en avantajlı özelliklere sahip teklif sunulur. Kabul ettiğiniz takdirde işlemleriniz başlatılır ve en hızlı şekilde sigortadan yararlanmanız sağlanır. Özellikle hizmet talebinizi e-sigortam üzerinden ilettiğinizde memnuniyet düzeyiniz ve alacağınız verim her zaman biraz daha fazla olacaktır.

Seyahat Sigortası Kapsamı Nelerdir?

Online seyahat sağlık sigortası yaptırdığınızda sigortanın hangi durumları kapsadığını iyi bilmelisiniz. Buna göre sigortaya konu olan hastalık ya da kaza durumunun poliçenin geçerli olduğu tarihler arasında gerçekleşmesi gerekir. Bu hastalık poliçe imzalanmadan önce var olmamalı, aktif sigortalılık döneminde görülmelidir. Aynı zamanda hastalık veya kaza halinin planlanmış olan seyahat süresi içinde gerçekleşmesi şartı vardır. Bu durumları kapsayan haller için sigortadan yararlanmanız mümkündür. Seyahat sırasında yaşayacağınız kayıplar sigorta teminatı kapsamında karşılanacaktır. Bu nedenle başlangıç aşamasında firmalar arasında seyahat sigortası kapsamı ve ücreti ile ilgili verimli bir karşılaştırma yapmalısınız. Bunu daha kolay hale getirmek adına e-sigortam adresinden destek alabilirsiniz.

Seyahat Sigortası için Teklif Al

Sigorta firmaları tarafından düzenlenen seyahat sigortası için en uygun teklifi değerlendirmelisiniz. Bu amaçla sigorta teklifi alırken sigortalı bilgilerini eksiksiz olarak girmelisiniz. Bilgilerinizi e-sigortam üzerinden göndermeniz halinde size en hızlı şekilde geri dönüş yapılacaktır. Teklif size uygunsa sözleşmenin yapıldığı anda sigorta primini ödemelisiniz. Bu sayede sigortanızın aktif kullanıcısı haline gelebilirsiniz. Bu durum tüm sigorta şirketleri teklif al hizmeti için geçerlidir.

 

Yorum yazın