Schengen Vizesinin Kolaylığı

Alp Ozcan

vize

Avrupa Birliği ülkeler arasında imzalanan Schengen Anlaşması 1995 yılında yürürlüğe girmiş ve bu anlaşmaya katılan ülkeler arasında serbest dolaşım hakkı verilmiştir. Bu ülkeler dışında yaşayan vatandaşların ise bu ülkelerden birine gitmek için alacakları vize türü de Schengen vizesidir. Schengen’e üye olan ülkeler ise; Belçika, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İspanya Avusturya, İtalya, Finlandiya, Danimarka, İzlanda, Norveç, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Malta, Slovakya, Slovenya, Letonya, Yunanistan ve Lihtenştayn’dır. Kısa süreli ya da 90 günü aşmayan bir seyahat planınız varsa ve gitmek istediğiniz ülke bu ülkelerden biriyse Schengen vizesi için hiç vakit kaybetmeden randevu alarak başvuru yapmalısınız.

Schengen vizesi için randevularınızı 1 ay öncesinden almalısınız. Dilerseniz randevunuzu bir danışmanlık firması olan pasaporTvizesi danışmalığında alabilirsiniz. Evrakların yanlış hazırlanması, başvuru formunda yapılan hatalar, bilgilerin güncel olmaması ya da eksik bir bilginin olması sonucunda vizenizin olumsuz sonuçlanma olasılığı çok yüksektir. Bu tür sebeplerden dolayı seyahatinizi ertelemeden vizenizi tam vaktinde almak istiyorsanız pasaporTvizesi danışmanlığında bu işlem sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Pasaportvizesi danışmanları size izlemeniz gereken en doğru yolu gösterecektir. Sizde vizenizi tam vaktinde ve hiçbir sıkıntıya maruz kalmadan aldıktan sonra yolculuğunuzun keyfine bakabilirsiniz.

Schegen vizesi alabilmeniz için parmak izinizi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi uygulamasının 5 yıl boyunca geçerliliği vardır. 5 yıl içerisinde alacağınız diğer Schengen vizelerini daha hızlı ve kolay bir şekilde yerinizden ayrılmadan alabilirsiniz. Bu uygulamadan 12 yaş ve altındaki çocuklar muaftır. Kullandığınız pasaportunda Schengen vizesi için eskimemiş olması çok önemlidir. Eskimiş ve yıpranmış bir pasaportla yapılan başvurular olumsuz sonuçlanabilir. Bu yüzden pasaportunuza da dikkat etmeniz sizin adınıza büyük önem taşır. Ayrıca pasaportunuzun seyahatinizin bitişinden sonra 3 ay daha geçerliliği olması gerekir.

Schengen vizesi için gerekli evraklardan bir tanesi, seyahatinizi hangi amaçla gerçekleştirmek istediğinize dair bir belgenin olmasıdır. Bu belgenin yanı sıra seyahat sigortanızın da olduğuna dair belge istenmektedir. Eğer seyahat sigortanız yoksa yaptırmalısınız. Hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadan seyahatinizin keyfine varmak istiyorsanız Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi danışman ekibiyle birlikte vize işlemlerini başlatmanız sizin için faydalı olur. Bir danışman firması vizenizi sorunsuz olarak almanızda büyük rol oynar. Sizde +90 0312 429 0312 numaralı telefonu arayarak randevunuzu alabilir ve gerekli evrakları öğrenip hemen hazırlamaya başlayabilirsiniz. Daha sonrasında ise vizenizi tam vaktinde alıp gitmek istediğiniz ülkeye yolculuğunuzu gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için pasaportvizesi.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın